Ish Smith będzie nowym rozgrywającym Wizards

0

Washington Wizards nie zatrzymali Tomasa Satoranskiego, pozwalając odejść mu do Chicago, ale załatwili sobie innego rozgrywającego, który pomoże im poradzić sobie podczas nieobecności kontuzjowanego Johna Walla. Jak donosi Shams Charania, do drużyny ze stolicy Stanów Zjednoczonych dołączy Ish Smith. Podpiszą z nim dwuletni kontrakt za $12 milionów.

Smith był już przez chwilę zawodnikiem Wizards w 2015 roku, ale po obozie treningowym nie zmieścił się w składzie i został zwolniony. Potem rozegrał swój przełomowy sezon w tankujących 76ers i w kolejne wakacje przeniósł się do Detroit, gdzie spędził trzy kolejne lata. W sumie w barwach Pistons zdobywał średnio 9.8 punktów i rozdawał 4.5 asyst będąc ważnym rezerwowym, ale w zeszłym sezonie miał kłopoty zdrowotne przez co opuścił 26 meczów.

W Waszyngtonie Smith otrzyma taką samą pensję $6 milionów jak w poprzednich latach, a Wizards do podpisania go wykorzystają część swojego non-taxpayers mid-level exception ($9.2mln).

Biorąc pod uwagę, że poza Wallem na pozycji rozgrywającego w składzie drużyny jest obecnie jeszcze tylko pozyskany w wymianie z Lakers Isaac Bonga, wygląda na to, że Ish może zostać starterem Wizards.

40