Derrick Rose bliski przejścia do Detroit Pistons

2

Do otwarcia wolnej agentury nadal pozostało jeszcze kilkanaście godzin, więc oficjalnie drużyny ciągle nie mogą kontaktować się z zawodnikami i teoretycznie nikt tego nie robi, ale nieformalnie wolna agentura już trwa, na co NBA od zawsze przymykała oko o tej porze roku. Dlatego mimo, że jeszcze nikt się z nikim nie spotkał i nie rozmawiał, to nie przeszkadza we wstępnym dogadaniu kolejnych kontraktów. I tak, Kemba Walker jest już w Bostonie, Kyrie Irving na Brooklynie, tymczasem Derrick Rose jest bardzo bliski przenosin do Detroit.

Według Adriana Wojnarowskiego, D-Rose spotka się dzisiaj z Detroit Pistons z zamiarem wypracowania dwuletniego kontraktu.

30-letni Rose ma za sobą niezwykle udany sezon w Minnesocie Timberwolves, gdzie był trzecim strzelcem drużyny zdobywając średnio 18 punktów i ustanowił rekord kariery trafiając 37% rzutów za trzy. Choć problemy zdrowotne nadal go nie opuszczały, przez co stracił w sumie 31 meczów.

Pistons bardzo potrzebują rozgrywającego, który zapewniłby wsparcie dla Reggie’go Jacksona i mogą zaproponować Rose’owi umowę w ramach mid-level exception. W poprzednich dwóch sezonach grał on na minimalnych kontraktach.

84

KOMENTARZE