Rockets chcą pozyskać Jimmy’ego Butlera w sign-and-trade

5

Houston Rockets nie mają wolnych pieniędzy, żeby w lipcu podpisać maksymalny kontrakt z wolnym agentem, ale to nie przeszkadza Darylowi Morey’owi w ustawieniu się w kolejce do Jimmy’ego Butlera. Według najnowszych doniesień Adriana Wojnarowskiego, Rockets planują agresywnie zawalczyć o zawodnika Philadelphii 76ers, próbując dodać go do Jamesa Hardena i Chrisa Paula.

W Houston liczą, że uda im się zmusić Sixers do transakcji sign-and-trade. Bo jeśli przekonają Butlera do przeprowadzki do Houston, dla Sixers lepszym rozwiązaniem będzie dogadanie z nimi wymiany i otrzymanie czegoś w zamian, niż utrata Jimmy’ego za nic, gdyby odszedł do drużyny mającej wolne pieniądze.

Rockets najprawdopodobniej musieliby oddać wtedy przynajmniej dwóch z trójki Clint Caplea, Eric Gordon i PJ Tucker, a też taki transfer wymagałby włączenia co najmniej jeszcze jednej drużyny, ponieważ byłaby to skomplikowana transakcja ze względu na zasadę Base Year Compensation (w dużym skrócie chodzi o to, że przy wyliczeniu finansów takiej wymiany, przychodzący kontrakt Butlera dla Rockets miałby wartość $32.7mln, ale już dla Sixers jako wychodzące pieniądze brana pod uwagę byłaby jego poprzednia pensja, czyli $20.4mln, co oznacza dużą rozbieżność i mocno utrudnia dopięcie transferu).

Przy sign-and-trade Rockets nie mogliby zaproponować Butlerowi nic więcej niż każda inna drużyna, czyli $140mln za cztery lata. Sixers natomiast mogą szybko zakończyć te podchody rywali, kładąc na stół pięcioletni kontrakt za $190mln. W Philly mogą też uznać, że nawet jeśli Butler odejdzie, bardziej przyda im się cap space na innego wolnego agenta, zamiast wymiana.

Tak więc powodzenie planu Rockets wydaje się mało prawdopodobne, ale trzeba pamiętać, że Morey potrafi kombinować. Dwa lata temu też wydawało się, że nie ma szans na Chrisa Paula, a znalazł sposób, żeby go zdobyć. Od razu dodajmy, że według Zacha Lowe’a, w przypadku Butlera nie należy spodziewać się powtórki tamtego scenariusza, gdy Paul zrezygnował z wejścia na rynek i zrobił opt-in, co umożliwiło wymianę.

Rockets już wcześniej próbowali pozyskać Butlera, oferując Minnesocie Timberwolves aż cztery przyszłe picki w pierwszej rundzie draftu.

42

KOMENTARZE

  1. Na chuj 76ers taki zawodnik jak Capela potrzebny? Następny który nie umie rzucić dalej niż 1.5m od kosza..
    Pozostałą dwójkę biorę bez zastanowienia

    Lubię to: 12