Celtics i Mavericks agresywnie starają się o Kembę Walkera

5

Kemba Walker stoi przed niezwykle trudną decyzją, dotyczącą swojej przyszłości w najbliższych latach. Jako wolny agent już za kilka dni będzie mógł przebierać w ofertach, ale z drugiej strony sam zawodnik niejednokrotnie w ostatnich sezonach przekonywał o swoim przywiązaniu do Hornets i do miasta.

W kontekście wolnej agentury Kemby najczęściej pojawiali się Los Angeles Lakers – plotki nasiliły się po wymianie Anthony’ego Davisa z New Orleans Pelicans. Tymczasem Marc Stein z The New York Times donosi z pomocą Twittera, że dwa inne zespoły wyłoniły się w tym momencie jako czarne konie do zakontraktowania rozgrywającego. Zainteresowani są Boston Celtics, którzy najpewniej pożegnają się z Kyrie Irvingiem i nieco nieoczekiwanie Dallas Mavericks – management Mavs jest przekonany, że Kemba doskonale sprawdziłby się w drużynie z Kristapsem Porzingisem i Luką Doncicem:

Kemba otrzymał miejsce w Third All-NBA Team, co pozwala Hornets na zaoferowanie mu pięcioletniego super-maxa, którego wartość może wynieść około 221 milionów dolarów. Inne drużyny są w stanie zaproponować mu maksymalnie czteroletni kontrakt o wartości 140 milionów

31

KOMENTARZE

 1. Po co Mavs ktoś taki Jak Kemba czyli gracz z ogromnym USG% skoro rolę ballhandera pełnić tam będzie Doncic?Nie lepiej szukać kogoś pokroju Beverley’a, Hilla?Mają przecież Hardawaya, którego ciężko będzie się pozbyć a on też lubi poklepać sobie piłkę.Doncic-Zinger wystarczą jako strzeleckie duo, dodać kilku obwodowych strzelców z zębem i drygiem do obrony ala Marcus Morris i powinno być OK.

  Lubię to: 13
  • Carlisle lubi mieć ball handlerów razem na parkiecie.Nie róbmy z Doncicia Jamesa Hardena,gość jest dobrym playmakerem ale racze przyda mu się all star na obwodzie.Kemba w Hornets musiał robić wszystko z racji kompletnego braku talentu wokół,oczywiście że lubi mieć piłkę w ręku,ale jest szybkim graczem,potrafi podejmować szybkie decyzje i poruszać się bez piłki.Plus nie zapominajmy że a) to jest Dallas,organizacja która wybitnie nie potrafi ściągać wolnych agentów b)przy kontrakcie Porzingisa to jedyna szansa na duży splash we free agency.

   Lubię to: 4
 2. dla mnie Kemba w Boston to upgrade ponad Irvingiem.
  Gorszy w ISO ale bardziej uniwersalny…duuuzo lepszy bez piłki.

  To oznacza rowniez ze Rozier jest gdzie indziej.

  Lubię to: 0
 3. Oby trafił do Bostonu. To drużyna w której powalczyłby o coś więcej niż dobry bilans w sezonie regularnym, a i miasto w miarę spokojne. Kemba nie lubi podobno wielkich metropolii i nie spieszno mu do takiego NY lub LA. Ale wtedy nie byłoby już 220 mln w pięć sezonów.

  Lubię to: 1