Rockets agresywnie powalczą o Jimmy’ego Butlera

3

Generalny Menedżer Houston Rockets Daryl Morey zrobi wszystko co w jego mocy, aby wzmocnić w wakacje swój zespół i ustawić go w lepszej pozycji do zdobycia mistrzostwa. Najnowsze doniesienia Briana T. Smitha z Houston Chronicle sugerują, że Rakiety będą agresywnie starali się pozyskać Jimmy’ego Butlera, który najpewniej w lipcu zostanie wolnym agentem:

Rockets w nowy sezon wkroczą z 16 milionami dolarów ponad salary cap, dlatego pozyskanie Butlera w ramach wolnej agentury nie wchodzi w grę, ale Morey wygląda teraz dla ligowych komentatorów jak człowiek z wielką misją, dlatego wszystkie ewentualności mogą być brane pod uwagę. Butler mógłby zmienić zdanie sprzed kilku dni, podjąć opcję na kolejny rok i wtedy zostać wymieniony do Houston, a w grę wchodzi również sign-and-trade, czyli podpisanie nowej umowy i następnie wymiana.

Ekipa z Houston starała się pozyskać Butlera już w lutym, ale ostatecznie Timberwolves przystali na propozycję Sixers, nie chcąc oddawać gwiazdora do drużyny z tej samej Konferencji. Rockets proponowali wtedy za Butlera cztery picki w pierwszych rundach Draftu.

104

KOMENTARZE