Al Horford może zrezygnować z opcji gracza i podpisać nową umowę z Celtics

10

Al Horford musi zadecydować w sprawie swojej opcji zawodnika na kolejny sezon. Jeżeli 33-letni center wykorzysta opcję, to w przyszłym sezonie zarobi grając dla Boston Celtics 30,1 miliona dolarów. Nie ma się co oszukiwać, jest to kwota, której raczej nie udałoby mu się wyrównać szukając oferty na rynku wolnych agentów, ale według doniesień Steve’a Bulpetta z Boston Herald istnieje jeszcze inne wyjście z sytucji – Horford zostanie w Bostonie na kolejne trzy lata.

Bulpett posiłkując się swoimi źródłami przekonuje, że Celtics i Horford omawiają teraz plan, według którego zawodnik zrezygnuje ze swojej lukratywnej opcji, po to tylko, aby w lipcu podpisać z Celtami trzyletnią umowę. W ramach nowego kontraktu Horford zarobi rocznie mniej, niż warta jest potencjalna opcja, jednak za niższe pieniądze będzie miał pod kontrolą trzy kolejne sezony – w kontekście jego wieku i problemów zdrowotnych na przestrzeni ostatniego sezonu, taki plan wydaje się być całkiem realny.

71

KOMENTARZE

   • No gdzie.Pau był praktycznie done gdy Spurs zdecydowali się go przedłużyć.Pamiętam jak dziś że dostało mi się w komentarzach bo prognozowałem że w tym momencie będzie graczem za minimum.Po Horforda gdyby wszedł na rynek zgłosiło by się 3/4 ligi.60/3 spokojnie dostanie.

    Lubię to: 2
 1. Hej, Danny Ainge:

  Miałeś, chamie, złoty róg,
  miałeś, chamie, czapkę z piór:
  czapkę wicher niesie,
  róg huka po lesie,
  ostał ci się ino sznur,
  ostał ci się ino sznur.

  Lubię to: 1