Pelicans chcą włączyć kilka drużyn w wymianę Anthony’ego Davisa

9

New Orleans Pelicans zdają sobie sprawę z tego, że jeżeli chcą korzystnie wymienić Anthony’ego Davisa, to muszą to zrobić w nadchodzącym offseason. Lider zespołu Pelikanów ma jeszcze rok ważnej umowy, więc teoretycznie ostatnim gwizdkiem będzie w tym wypadku lutowe trade deadline w 2020 roku, ale chyba nikt nie wierzy w to, że Pelicans będą czekać jeszcze kilka miesięcy – bardzo bliska perspektywa wolnej agentury AD skutecznie odstraszy w lutym potencjalnych chętnych. Wymianę trzeba zrobić tu i teraz, a według doniesień Adriana Wojnarowskiego może stać się to szybciej niż nam się wydaje, bo nawet w przeciągu najbliższych kilku dni.

W tym momencie największe zainteresowanie Davisem przejawiają Lakers, Clippers, Knicks oraz Nets, jednak jeżeli wierzyć źródłom Wojnarowskiego – Pelicans będą starać się znaleźć wymianę, w którą włączy się kilka zespołów, ponieważ według managementu organizacji, tylko w ten sposób będzie można pozyskać najlepsze assety za Davisa.

Kierujący managementem Pelicans David Griffin oczekuje w zamian za AD pakietu złożonego z zawodnika pokroju All-Star, młodego gracza z zadatkami na All-Stara oraz kilku picków w pierwszej rundzie. Woj w swych doniesieniach zaznacza, że Pels mogą w większości odpuścić kwestię wyborów w pierwszej rundzie Draftu, o ile będą zadowoleni z propozycji dotyczącej zawodników.

Na składanie ofert za Davisa nie ma ustalonego deadline’u, ale Wojnarowski dodaje, że Griffin chciałby dopiąć wymiany przed dniem Draftu, czyli przed 20 czerwca – w najbliższych dniach można oczekiwać większej ilości doniesień w tej sprawie.

78

KOMENTARZE