Mike D’Antoni będzie rozmawiał z Rockets o przedłużeniu kontraktu

0

Mike D’Antoni rozpoczyna właśnie ostatni rok swojego aktualnego kontraktu, ale zgodnie z przewidywaniami wygląda na to, że nie będzie to jego ostatni sezon na ławce trenerskiej Houston Rockets. Według najnowszych doniesień Adriana Wojnarowskiego z ESPN, organizacja z Teksasu ma ponoć rozpocząć rozmowy z D’Antonim na temat przedłużenia kontraktu.

Sam zainteresowany za kilka miesięcy skończy 69 lat, ale w ostatniej wypowiedzi przekonywał, że cały czas nadaje się do sprawowania swojej funkcji:

Dałem do zrozumienia właścicielowi i Generalnemu Menedżerowi, że jestem bardzo pozytywnie nastawiony do dalszej pracy. Jestem naładowany energią i chciałbym tu spędzić kolejne trzy lata. Chcę być częścią drużyny walczącej o mistrzostwo.

Rockets pod wodzą D’Antoniego w sezonie zasadniczym legitymują się bilansem 173-73 i w każdym z trzech sezonów wygrali co najmniej 53 mecze. W playoffach jednak cały czas nie potrafią przebić się przez ścianę i zawodzą zwłaszcza w najważniejszych momentach. Ofensywa oparta na Jamesie Hardenie nie wystarcza w kluczowej fazie sezonu, a D’Antoni nie potrafi odpowiednio dostroić drużyny do sytuacji, w której ich lider jest broniony lepiej niż w fazie zasadniczej.

39