Flesz: Czy Seth Curry jest odpowiedzią na Warriors?

6

Kiedy przy stanie 111:112 C.J. McCollum pudłował mocno kontestowany floater na 32 sekund przed końcem meczu nr 2 finału Konferencji Zachodniej, dwóch Curry’ch stało w rogu boiska. Jeden krzyczał, błagał wręcz o piłkę.

Po bardzo dziwnym meczu nr 1 Terry Stotts w drugiej połowie drugiej kwarty meczu nr 2 zmienił ustawienie i zmienił też warunki rozgrywania tej serii. Stworzył nie Bros, ale Triplets, nie mini-Warriors, ale Blazers też z Curry’m. W pierwszym meczu Damian Lillard, C.J. McCollum i Seth Curry zagrali ze sobą razem tylko przez kilkanaście sekund, wcześniej byli +27 w 34 minuty półfinałów z Denver, aż +20 w 18 minut serii z Oklahomą, +57 w 110 minut sezonu regularnego. Są więc to nie mini-Warriors, nie Blazers, nie Blazers Też Z Curry’m, ale po prostu Warriors.

W koncepcji gry tak nisko chodzi przede wszystkim o dwie kwestie: o aż 17 oddanych trójek w 15 minut wspólnej gry trójki  w meczu nr 2 (8 celnych) i o obronę.

Czy jesteśmy w stanie przetrwać na boisku z graczami mierzącymi 188, 191 i 191 centymetrów? Czy możemy zbierać przeciwko rywalom? A jeśli próbujemy, to czy wystarczy nam kondycji, żeby nie faulować na zasłonach przy całej tej kolekcji zasłon przeciwnika?

Cóż, wygląda na to, że póki co ten koncept nie zadziałał (17 minut gry, plus/minus: równe zero), bo Steve Kerr …na niego nie zareagował. Czy zareaguje? Zobaczymy w meczu nr 3.

Bo jest to też swego rodzaju pułapka, przywołująca dyskusje o anachronizmach poprzedniego trenera w Oakland. Seth Curry krył swojego brata, McCollum był na Klay’u, Lillard na Andre Iguodali. Możesz więc postować tego ostatniego na Lillardzie, możesz nawet spróbować postować blisko kosza Thompsona na McCollumie (próbował nieco w G2), tylko że jak pamiętasz postowanie było akurat pracą Marka Jacksona, którą stracił.

Kajzerek: Ciekawe dzieje Currych

Ale idea, która stoi za tym, to fakt, że Stotts wie, że Kerr nie chce postować swoich obwodowych na Rain Bros & Mouse, za to atakuje w tym momencie brak Kevina Duranta.

Ponieważ jak już wiele razy widzieliśmy – i oglądamy to seria w serię, gdy Warriors mają kłopoty – kiedy Warriors chcą wymusić zmianę krycia i znaleźć izolację Duranta na niższym graczu, są w stanie to zrobić z łatwością i wygrywać mistrzostwa. Durant nie może wymusić switchu i nie może postować któregoś z niskich graczy Blazers, bo Durant w tej serii nie gra.