Kevin Durant wciąż bez daty powrotu do gry

1

Jeżeli ktoś myślał, że Golden State Warriors bez Kevina Duranta będą sobie radzić na parkiecie dużo gorzej, to srogo się zawiódł – Dubs pod nieobecność swojego najlepszego gracza w tych playoffach, wygrali dwa ostatnie mecze. Wszystko wskazuje na to, że w meczu numer dwa przeciwko Portland Trail Blazers również nie zobaczymy KD na parkiecie i co więcej, nadal nie znamy daty jego powrotu do gry – na tym etapie można zacząć zastanawiać się, czy kontuzja Duranta nie jest poważniejsza niż początkowo przekazywano do ogólnej wiadomości:

Trener aktualnych mistrzów NBA Steve Kerr potwierdza, że raczej nie powinniśmy się spodziewać powrotu KD w najbliższych dniach:

Musicie nieco wystopować w sprawie powrotu Kevina do gry. Kontuzja jest dokuczliwa i cały czas doskwiera mu ból, ani razu nie pojawił się nawet na parkiecie. Przed nim jeszcze trochę ostrożnej rehabilitacji.

Durant zmaga się z kontuzją łydki, której nabawił się w piątym meczu przeciwko Houston Rockets w poprzedniej rundzie. Do tej pory w playoffach udało mu się rozegrać 11 meczów, w których na parkiecie spędzał średnio ponad 39 minut. Notował w tym czasie 34,2 punktów, 5,2 zbiórki i 4,9 asysty.

37

KOMENTARZE

  1. Do przerwy jest lepiej niż myślałem że będzie, widać że są bardziej wypoczęci niż przed g1, oby wytrzymali na tej skuteczności jeszcze jedną kwartę i powinno być ok.

    Lubię to: 1