John Beilein nowym trenerem Cleveland Cavaliers

2

Adrian Wojnarowski z ESPN spieszy do nas z wiadomościami na temat nowego trenera Cleveland Cavaliers. Organizacja z Ohio doszła do porozumienia w sprawie pięcioletniej umowy z trenerem uniwersyteckiej drużyny Michigan Wolverines – Johnem Beileinem:

Generalny Menedżer Kawalerzystów Koby Altman w oficjalnym oświadczeniu potwierdził doniesienia Woja i zaznaczył, że wybór 66-letniego Beileina był poprzedzony dokładnymi i rzetelnymi poszukiwaniami. Jednocześnie komentatorzy zauważają, że wybór nowego szkoleniowca może być nieco zaskakujący, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że do tej pory w kontekście obsady stanowiska mówiło się głównie o asystentach trenerów z NBA.

Dla Beileina nowa praca będzie pierwszym zetknięciem z koszykówką NBA, ale za to może się on pochwalić długą karierą w NCAA – oprócz Michigan trenował również West Virginia, Richmond oraz Canisius.

42

KOMENTARZE

  1. Wow, cały sezon ncaa zastanawiałem się jakby wyglądała drużyna nba prowadzona przez Beileina i proszę.
    Wolverines pod jego wodzą byli elitarni w obronie ale jednocześnie mocno ograniczeni i kulawi w ataku.

    Cavs z miejsca stają się faworytem do najniższego pace w lidze i bardzo niskich wyników.

    Lubię to: 10
  2. Cavs po prostu wybrali trenera który gwarantuje przegrywanie (nazywane przez managment – nauką) oraz wziął najmniej $$. Pamiętajcie że cały czas muszą płacić Lue a jeśli się nie mylę to również Blattowi :D

    Lubię to: 0