Vince Carter wróci do gry w kolejnym sezonie

3

Weteran ligowych parkietów Vince Carter w swojej ostatniej wypowiedzi w ramach podcastu “Winging It” z Kentem Bazemorem przyznał, że planuje wrócić do gry w kolejnych rozgrywkach. Dla 42-latka będzie to już dwudziesty drugi sezon na parkietach najlepszej koszykarskiej ligi świata.

Carter zapytany o to, czy powróci do gry w koszulce Atlanta Hawks nie potrafił dać jednak jednoznacznej odpowiedzi:

Bardzo bym chciał, ale nie do końca wiem, jak to wszystko się potoczy. Zobaczymy w wakacje.

Jeżeli “Air Canada” dopnie swego i w ramach niezastrzeżonej wolnej agentury podpisze kontrakt na kolejny rok, to uda mu się pobić rekord NBA w ilości sezonów spędzonych w lidze. Do tej pory dwadzieścia jeden rozegranych sezonów mają za sobą Robert Parish, Kevin Willis, Kevin Garnett i Dirk Nowitzki – Carter zostałby pierwszym zawodnikiem, który pojawił się na parkiecie w dwudziestu dwóch sezonach.

78

KOMENTARZE

  • Gdyby Kawhi odszedł i Ujiri zdecydował się na przebudowę a la Hawks to zatrudnienie Cartera będzie świetnym krokiem marketingowym i sportowym żeby taki proces zacząć ;)

   Lubię to: 1
 1. To świetna wiadomość!

  Myślę, że Vince chciałby trafić gdzieś, gdzie będzie mógł liczyć na regularne minuty. Mówił o tym wiele razy, że nie interesuje go siedzenie na końcu ławki kontendera.
  W poprzednim sezonie wyglądał naprawdę dobrze: 17.5 MPG 7.4 PPG 38.9% za trzy. Nie powninen mieć problemu ze znalezieniem pracodawcy.

  Lubię to: 8