Wyniki Typera 6G po I rundzie: Redakcja 6G kicking ass and taking names

14
fot. NBA TV

Jeśli dwa tygodnie temu wiedziałeś jak dobre jest Houston i wierzyłeś w Denver, to w gruncie rzeczy z ośmiu serii pierwszej rundy tylko jedna pozostawała otwartym pytaniem: Portland czy Oklahoma? Było wiele bardzo trudnych do wytypowania pierwszych rund play-offów. Nie była to ta.

Po nieco słabszym 2018 roku redakcja Szóstego Gracza powraca w wielkiej formie i znów romansuje z poziomem elitarnym. Mamy aż trzech ludzi w Top-20, a jeśli wliczyć w to Hall-of-Fame prezentera popularnego podcastu i brata byłego redaktora 6G – fruniemy. Fruniemy, płyniemy i co jeszcze! W dodatku nasza dominacja zazwyczaj rozpoczyna się od drugiej rundy.

To czwarta edycja Typera. Przypomnę tylko, że 81, 89 i 80 rok temu (Vielebny) to wyniki zwycięzców z poprzednich. 50 punktów, które w tym momencie ma lider Igor, daje mu spore szanse na pobicie najlepszego wyniku. Przypomnę też, że dobrze wytypowana seria to 5 punktów (czyli 8×5= max 40), a 2 dodatkowe punkty otrzymuje się za poprawne wytypowanie wyniku (8×2=16). Tak więc maksymalnie zdobyć można było po pierwszej rundzie 56 punktów. Nie tylko redakcja, ale wielu z nas frunie.

1. IgorKamin – 50

2. PIOTR SITARZ, Piter, BartekSzypull, Hubert Jamrozik, PatrykWoj(ciechowski?), Matejro, Kowiak – 48

3. BARTEK TOMCZAK, MACIEJ STASZEWSKI, Siepu, Rafał BB, Adam Ronaldinho, Rohbar, Łukasz Giergiel – 46

4. Miłosz Roztoczyński, Jarek Prorok, Mateusz 69, Piotr Korn – 45

5. MACIEJ KWIATKOWSKI, Kamil Kamis, Michał Hucu, Lukostro, Michi, Tomasz Lis (witamy), Piotrek Gładczak, Marek Kopala, Arti, Rafał Ka, Paweł Dziadkowiec, Jędrek Graj, Michcio, Paweł Lorek – 44

ADAM SZCZEPAŃSKI typował Thunder, dlatego ma 37 punktów. W drugiej rundzie Adam, Piotrek i Wooden typują Houston, ja Warriors, więc poróżnimy się tym razem tu. No ale też 1na3 typowaliśmy choćby serię Portland (Piotr) Denver (reszta), więc w drugiej rundzie powinno dojść do poważniejszych przetasowań.

A kto zawodzi? Rozczarowuje niewątpliwie nasz newsman Sebastian Bielas z 27 punktami. Z drugiej strony wszyscy wiemy, że jest to proces. Wielkim zawodem jest za to Ojciec Chrzestny Szóstego Gracza Rzepka i jego 29 punktów. Sporo nieskrywanej satysfakcji sprawia też oczywiście widok na dole klasyfikacji kilku ksywek, no ale nie będziemy wszystkich wymieniać. You know who you are! Z uwagi na Rodo nie możemy też podać kompletnych wyników, więc jeśli ktoś chce poznać swój wynik, bo nie pamięta swoich typów (?!), niech pisze na mac.kwiatkowski@gmail.com , może otrzyma odpowiedź.

474 osoby, plus redakcja, dały swoje typy na pierwszą rundę. Oczywiście, jak Adam już zaznaczył, za zwycięstwo jak zwykle przewidujemy ciekawe nagrody, tylko żeby nie skończyło się tak, że sami wewnątrz redakcji będziemy je musieli sobie rozdawać.

I witamy w play-offach Bron Bron!

56

KOMENTARZE

  1. Autorowi nie przeszło przez klawiaturę moje – gwarantujące podium – 47 punktów po pierwszej rundzie, ale spoko, na nagrody nie liczę. Liczy się za to zabawa.

    Lubię to: 13
  2. I ten moment, gdy zdajesz sobie sprawę, że zapomniałeś wysłać typu na serię Nuggets – Trail Blazers. Czy typ na Portland po meczu numer 1 będzie liczony? :)

    Lubię to: 1
  3. a i po co w formularzach do głosowania jest opcja “Wyślij do mnie kopie moich odpowiedzi” skoro nie wysyła tych kopii – przynajmniej do mnie przyszły puste pola wyborów – po każdej rundzie

    Lubię to: 1