Luke Walton oskarżony o molestowanie seksualne

6

Nowy trener Sacramento Kings Luke Walton został oskarżony przez byłą dziennikarkę Spectrum Sportsnet LA Kelli Tennant o molestowanie seksualne – z takimi doniesieniami spieszy do nas Jack Baer z Yahoo! Sports. Tania Ganguli z Los Angeles Times potwierdziła informacje o trwającym od maja 2017 procesie sądowym przeciwko Waltonowi:

Do zdarzenia miało dojść w kwietniu 2016 roku, kiedy Walton był jeszcze asystentem trenera Steve’a Kerra w Golden State Warriors. Dziennikarka oskarżająca trenera przekonuje, że do przestępstwa miało dojść w małym hotelu w Santa Monica, gdzie wspólnie omawiali prace nad książką Tennant. Pytana o to, dlaczego nie zgłosiła sprawy na policję zaraz po całym zajściu, odpowiedziała, że obawiała się o swoją posadę.

Ramona Shelburne donosi, że zwolnienie Waltona z funkcji trenera Los Angeles Lakers nie miało żadnego związku z oskarżeniami wysuwanymi przeciwko niemu.

Dotychczas nie ma informacji o tym, czy Sacramento Kings wiedzieli o procesie Waltona w momencie, kiedy został przez nich zatrudniony kilkanaście dni temu. W oficjalnym komunikacie na Twitterze Kings potwierdzili tylko, że zbierają wszystkie możliwe informacje w tej sprawie.

57

KOMENTARZE

  1. Wiem że zapewne zostanę skrytykowany za ten komentarz ale jeżeli kobieta nie zgłosiła molestowania z obawy o utratę pracy, to niech już da sobie w ogóle spokój z tą sprawą.

    Lubię to: 10
  2. Może jestem nieczuły, ale mnie już takie niusy nie ruszają. Albo było coś na rzeczy, albo nie było, albo sprawa była złożona. Ale rozumiem że takie nagłówki mają uderzyć w tego który jest oskarżany. Jeszcze parę takich spraw i takie nagłówki przestaną mieć siłę rażenia

    Lubię to: 0