David Griffin wierzy w zatrzymanie Anthony’ego Davisa w Pelicans

5

Kilka dni temu David Griffin dołączył do biura New Orleans Pelicans i objął funkcję prezydenta do spraw operacji koszykarskich. Dzisiaj podczas oficjalnej konferencji prasowej były GM Cleveland Cavaliers w pełen optymizmu sposób omawiał przyszłość drużyny z Nowego Orleanu. Co więcej, według Griffina przyszłość Pelicans wcale nie musi oznaczać wymiany z udziałem Anthony’ego Davisa, gdyż jak twierdzi – te drzwi nie są jeszcze zamknięte:

Mamy długą i obfitującą w sukcesy historię z agencją Klutch Sports. Rozmawialiśmy z agentem Davisa Richem Paulem i obaj jesteśmy podekscytowani tym, co możemy tutaj razem zbudować.

Griffin podobno wierzy w to, że Davis mógłby jednak zmienić zdanie o swojej przyszłości w Nowym Orleanie i mimo wszystko pozostać w klubie podpisując nowy kontrakt podczas wolnej agentury w 2020 roku. W tym celu zamierza osobiście rozmawiać z Davisem w najbliższych dniach i rozwiać wszelkie wątpliwości – AD ma potwierdzić nowemu prezydentowi, czy nadal podtrzymuje swoje stanowisko i nie będzie chciał podpisać z Pelicans przedłużenia kontraktu, czy też widzi szansę na odbudowę relacji z drużyną.

Davis-Drama rozpoczęła się pod koniec stycznia, kiedy to lider Pelikanów zakomunikował organizacji, że nie zamierza podpisywać z nimi kolejnej umowy, a jeżeli nie chcą stracić go za darmo, to mają zorganizować wymianę. Ostatnie dni przed trade deadline to wśród ligowych komentatorów wyścigi na doniesienia dotyczące możliwych scenariuszy wymiany Davisa do Los Angeles Lakers, jednak ostatecznie 26-latek z Chicago dokończył sezon w Pelicans, choć na limitowanych minutach.

52

KOMENTARZE

 1. Ilekroć słysze takie pieprzenie przed oczami mam dyrektora UFC, Dane White’a.On zawsze gada takie bzdury po czym w ciągu 2 nadchodzących tygodni dzieje się coś zupełnie odwrotnego.Tutaj pewnie też tak będzie.Najważniejsze żeby nie oddał Davisa za bezcen do Lakers.

  Lubię to: 7
  • Zwykłe podbijanie wartości. Może nawet Griffin pogada z AD/ Paulem, żeby szepnęli coś podobnego do mediów, co będzie jasnym przekazem, że trzeba dać więcej jak chce się mieć AD szybciej.
   Z drugiej strony cała Le-LAL drama z AD tak mocno obniżyła jego wartość rynkową, że niewiadomo, czy ktoś będzie skłonny skusić się za porządne assety na rok gry AD?

   Lubię to: 2