Diagnoza potwierdzona, Cousins zerwał mięsień czworogłowy

9

Wszystko wskazuje na to, że DeMarcus Cousins zakończy swoją pierwszą w karierze przygodę w playoffach na dwóch spotkaniach. Poranne obawy Warriors zostały potwierdzone badaniem rezonansem magnetycznym – Boogie w przegranym spotkaniu przeciwko Los Angeles Clippers zerwał mięsień czworogłowy w lewym udzie:

Według wieści Shamsa Charanii The Athletic, taka kontuzja oznacza dla zawodnika minimum kilka tygodni przerwy i najprawdopodobniej zakończy jego występy dla Golden State Warriors. W najbliższych godzinach powinniśmy poznać dokładny czas, jaki Cousins będzie musiał przeznaczyć na rehabilitację, choć na ten moment spekuluje się, że obejdzie się bez interwencji chirurgicznej i wystarczą zabiegi oraz odpoczynek od koszykówki.

Cousins w wakacje zostanie niezastrzeżonym wolnym agentem i będzie mógł szukać dla siebie nowej drużyny, jednak w wieku 28 lat po kontuzji Achillesa i z kolejnymi kłopotami zdrowotnymi może mieć trudności w znalezieniu wymarzonego kontraktu.

77
Poprzedni artykułDniówka: Klasyczny początek playoffów w Toronto. George szuka rytmu
Następny artykułTimberwolves aktywnie szukają nowego prezydenta

9 KOMENTARZE

  1. Ciekawe kogo GSW będą teraz wystawiać na 5-tce. Osobiście chyba wróciłbym do opcji z Kevonem Looneyem jako starterem (sprawdzało się to całkiem sensownie w pierwszej połowie sezonu), bo pomysł z Bogutem rozpoczynającym mecz zupełnie mnie nie przekonuje.

    Lubię to: 1