Dniówka: Must-win Sixers. Roszady w biurach i na ławkach. Divac zapracował na kredyt zaufania

4
fot. League Pass

Za nami weekend otwarcia playoffów, ale podczas gdy cała uwaga skupiła się na rywalizacji najlepszy drużyn ligi (i Detroit Pistons), reszta NBA nie próżnowała i w ostatnich dniach doszło do sporych roszad na ławkach i w biurach kilku drużyn.

Musimy zacząć do Sacramento Kings, którzy zadziałali naszybciej i już zdarzyli znaleźć zastępstwo dla zwolnionego Dave’a Joergera. Nie pozwolili nam za długo roztrząsać decyzji o pozbyciu się trenera, który dopiero co wygrał dla nich najlepsze od 13 lat 39 meczów. To było zaskakujące posunięcie, a jako, że mówimy o Kings, naturalnie zostało to wrzucone do wielkiego worka ich głupich i dziwnych decyzji z przeszłości. Przecież tak długo w Sacramento szukali dobrego trenera, którego mogliby zatrzymać na dłużej, a teraz, kiedy wreszcie komuś udało się zbudować ciekawy zespół, to nie dali mu szansy, żeby ten sukces kontynuował. Ale za ten sukces przede wszystkim odpowiada Vlade Divac, który skonstruował skład i też zatrudnił trenera. Udowodnił, że wie co robi, za co został wynagrodzony przedłużeniem i zapracował też na to, żeby dać mu kredyt zaufania. Również w przypadku tej decyzji. Dlatego po początkowej reakcji WTF?!, teraz jako fan Kings skupiam się już na pozytywach.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFlesz: Inny rodzaj presji
Następny artykułBlake Griffin raczej nie zagra w tych playoffach

4 KOMENTARZE

  1. Joerger wolał Doncica od Bagleya-raczej wygląda na to że miał rację,i to dużą.
    No nic-jakby przeforsował Doncica,czyli zrobił jeszcze dodatkowo coś lepiej niż zrobił w tym sezonie z całym zespołem to pewnie by go wyjebali jeszcze szybciej.Za dobrze by było po prostu.
    Sacramento.

    Lubię to: 15