Wizards zwolnili Erniego Grunfelda ze stanowiska prezydenta

2

Najpierw donosił o tym Marc Stein z The New York Timesa, a teraz Washington Wizards w oficjalnym komunikacie potwierdzili, że Ernie Grunfeld żegna się z posadą prezydenta organizacji:

Tymczasowo obowiązki GM’a będzie pełnił Tommy Sheppard, który do tej pory piastował stanowisko vice prezydenta do spraw operacji koszykarskich. Organizacja rozpocznie poszukiwania nowego prezydenta w najbliższych tygodniach, a wśród kandydatów wymienia się między innymi byłego GM’a Cleveland Cavaliers Davida Griffina, choć jednocześnie pojawiają się głosy, że Sheppard może zostać na stanowisku na stałe.

Grunfeld był jednym z najdłużej pełniących swoje obowiązki Menadżerów w całej lidze. Stanowisko Prezydenta – Generalnego Menedżera objął w 2003 roku. Wcześniej tą samą funkcję pełnił w New York Knicks i Milwaukee Bucks – w sumie 14 lat.

Pod wodzą Grunfelda Czarodzieje z Waszyngtonu zanotowali bilans 568-724 i w ciągu tych kilkunastu lat osiem razy pojawiali się w playoffach. W decydującej fazie ani razu nie udało im się jednak dotrzeć dalej niż do drugiej rundy.

26

KOMENTARZE