Wake-Up: Gorąca czwarta kwarta McColluma. Szóste zwycięstwo Spurs. Lakers w końcu wygrali

10

Siedem meczów rozegrano minionej nocy. Rozdano też zawieszania – Serge Ibaka dostał karę trzech meczów za podduszanie i ciosy wymierzone w Marquese’a Chrissa, który podobno sprowokował go słowami “quit that shit”. Broniący się Chriss też próbował uderzyć rywala więc dostał karę jednego meczu. Kibic Jazz, który obrażał Russella Westbrooka otrzymał dożywotni zakaz wstępu na mecze swojej drużyny, tak samo jak kibic Knicks, który obraził Jamesa Dolana wulgarnym okrzykiem “sprzedaj drużynę”.

New York @ Indiana 98:103 (Mudiay 21 – Bogdanović 24)
Cleveland @ Philadelphia 99:106 (Sexton 26 – Simmons 26)
LA Lakers @ Chicago 123:107 (James 36 – Lopez 20)
Milwaukee @ New Orleans 130:113 (Antetokounmpo 24 – Randle 23)
San Antonio @ Dallas 112:105 (DeRozan 33 – Brunson 34)
Minnesota @ Denver 107:133 (Towns 34 – Murray 30)
Portland @ LA Clippers 125:104 (McCollum 35 – Harrell 22)

1) CJ McCollum spudłował pierwsze 7 swoich rzutów w Staples Center i na przerwę schodził mając tylko 5 punktów, ale przełamał się w trzeciej kwarcie, a w czwartej złapał prawdziwy ogień i poprowadził Blazers do ważnego zwycięstwa. Trafił wtedy 8 z 9 rzutów, w tym wszystkie 4 próby zza łuku, zdobywając 23 punkty, więcej niż cała drużyna gospodarzy. Dzięki niemu Blazers zdominowali czwartą kwartę 40-20, a jeszcze na 10 minut przed końcem mieli tylko dwa punkty przewagi.

McCollum zakończył swój występ z dorobkiem 35 punktów (6/11 za trzy). Damian Lillard i Jusuf Nurkić zdobyli po 20. Lillard miał też 12 asyst, a Nurkić 12 zbiórek.