Wake-Up: Gamewinner Paula George’a, choke DeRozana w powrocie do Toronto, 16 punktów Lorda w 16 minut

16

Te pierwsze najciekawiej zapowiadające się mecze po Weekendzie Gwiazd mają wspólny pattern. Zespoły długo szukają rytmu, żeby powoli odnajdywać go z biegiem meczu. Nie są jeszcze pewniakami jak Krzysztof Piątek. Tak było i w Toronto, gdzie dopiero po przerwie koszykówka grana była na wysokim poziomie. Ostatecznie DeMar DeRozan w swoim powrocie do Kanady na 18 sekund przed końcem, przy +1 dla Spurs, zakozłował się na połowie i podwojony przez Kawhi’a Leonarda i Kyle’a Lowry’ego stracił piłkę.

Raptors wygrali 120:117 i jeszcze tylko nasz NBA’owski VAR zdążył przerwać mecz na cztery minuty. W przeciwieństwie jednak do wczorajszego czwartego gola Milanu z Empoli przyniósł słuszną decyzję. Czy odwrotnie?

Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (727): Pociąg do Łap
Następny artykułLonzo Ball minimum kilka tygodni od powrotu

16 KOMENTARZE

1. Ani nawet krótkiego akapitu o tym jak wiele posiadań bronili Spurs z Millsem jako nominalnym obrońcy na Leonardzie? Nie dość że wychodziło to całkiem efektywnie (wysocy umiejętnie pomagali przy post upach), to jeszcze aspekt mentalny w kontekście historii tego meczu był ciekawy. Na jednego z najlepszych skrzydłowych w NBA nasłać 6 stopowego diabła tasmańskiego – to swego rodzaju skuteczny dis, policzek od Popovicha w stronę Leonarda.

Każdy niski amator koszykówki któremu przyszło bronić przez długie części meczy gości wyższych o 15-20cm, bo akurat taki się trafił match-up wie jaką frajdę sprawia taka obrona, o ile tylko jest skuteczna.

0
  2. Panowie, boję się, że nie oglądaliście meczu OKC- UTA przed zrobieniem dzisiejszego alertu, bo dać tam tylko “okejke”, to jak powiedzieć, że ja z moim 208cm wzrostu nie jestem niski ;). Bardzo się cieszę, że udało mi się ten mecz obejrzeć, ale czasami zwykła “okejka” mogłaby mnie zniechęcić. Diament bez dwóch zdań. Co za mecz! Top 3 sezonu w mojej ocenie. Pozdrawiam.

edit
    “Kto z emocjonalnych powodów wybrał comeback DeRozana do Toronto zamiast wizyty Utah w Oklahomie ten gapa! Ja gapa!” Wszystko jasne. Najpierw czytamy, potem piszemy.

0
  3. Wkurzyłem się na Derozana. Mocno. Jednak trzeba szukać pozytywów. Obrona Spurs absolutnie na plus, zwłaszcza sposób, w jaki bronili Leonarda. Podwojenia, pułapki i niesamowity Patty.
    Na mega minus gra LMA. Nie wiem, czy takie było założenie taktyczne, ale gdzie był półdystans tego gracza? Ja już nie mówię o skuteczności, ale o samym fakcie, że tych rzutów po prostu nie było. Szkoda.

0
  4. Obejrzałem dzisiaj powtórkę meczu Raptors – Spurs. Kawhi Leonard popełnił backcourt violation na sekundę przed końcem przy +1 dla Raptors (oglądałem to chyba 20 razy, żeby być pewnym). Szkoda, że sędzia, który stał metr obok tego nie widział.