Wake-Up: Comeback i kolejne zwycięstwo Team LeBron w Meczu Gwiazd. MVP dla Duranta

9

Tym razem nie było decydujących rzutów na samym finiszu jak rok temu, był za to duży comeback i drugie z rzędu zwycięstwo drużyny LeBron Jamesa w All-Star Game. Odrobili 20 punktów straty w drugiej połowie, po czym zupełnie zdominowali ostatnie minuty tego strzeleckiego pojedynku. Było rekordowo dużo trójek (a jakby inaczej), dużo zabawy, sporo highlightów i wcale nie aż tak dużo dunków (bo prawie wszyscy woleli rzucać za łuku). Były też pożegnalne występy dwóch legend, a na koniec statuetka MVP dla Kevina Duranta. I oczywiście nie było obrony.

TEAM LEBRON @ TEAM GIANNIS 178:164

Początek spotkania należał do Milwaukee Bucks. Kapitan Giannis Antetokounmpo zdobył 14 z pierwszych 23 punktów swojej drużyny, po czym na parkiecie pojawił się jego kolega Khris Middleton i trafił trzy trójki z rzędu. Drużyna Giannisa miała 53 punkty w 12 minut i utrzymywała wysokie prowadzenie jeszcze na początku trzeciej kwarty. Wtedy rozstrzelali się zawodnicy rezerwowi Team LeBron na czele z Damianem Lillardem i Bradley’em Bealem. Obaj zaliczyli wtedy po trzy trójki, a trafienia Lillarda doprowadziły do remisu.

Na starcie czwartej kwarty zespół Antka odzyskał prowadzenie, ale Kawhi Leonard trafił trzy kolejne rzuty z dystansu, potem pałeczkę przejął Kevin Durant i drużyna LeBrona rozjechała rywali w ostatnich minutach. Skończyło się runem 30-11. W całej czwartej kwarcie Antetokounmpo i jego koledzy, wśród których był Stephen Curry, aż 17 razy pudłowali zza łuku. Team LeBron uzbierał 22 trójki przy skuteczności 45% w drugiej połowie.

Kevin Durant w czwartej kwarcie nie pomylił się ani razu przy czterech rzutach, w tym trzech z dystansu i zdobył 11 ze swoich 31 punktów. Był najlepszym strzelcem zwycięskiej ekipy, miał też 7 zbiórek, dwa z 6 bloków drużyny i po raz drugi w karierze otrzymał nagrodę All-Star Game MVP (poprzednio w 2012).

Ale najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem całego spotkania był Antetokounmpo, który zanotował 38 punktów, 11 zbiórek i 5 asyst. Do niego należał też najlepszy wsad, po pięknym podaniu od Stepha: