James Dolan przygotowuje pozycję do sprzedaży New York Knicks

8

Pod koniec ubiegłego roku właściciel New York Knicks James Dolan przekonywał, że nie zamierza sprzedawać organizacji, ale jednocześnie zaznaczył – “nigdy nie mów nigdy”, ponieważ kiedy na stole pojawi się dobra oferta, trzeba będzie przemyśleć całą sprawę.

Minęło kilka tygodni i mamy ciekawe doniesienia w tej sprawie. Według Billa Simmonsa z The Ringer, Dolan zaczyna zabiegać o oferty:

Wiem to od ludzi, którzy znają się na rzeczy. Knicks są dostępni w sprzedaży, a Dolan stara się zabiegać o oferty od ludzi, którzy są w stanie wyłożyć pieniądze na nowojorczyków. To słyszałem od moich źródeł podczas Weekendu Gwiazd, a ufam swoim źródłom.

Dolan jest właścicielem nowojorskiej organizacji od 1999 roku. Pomimo dobrnięcia do Finałów NBA w 99′ ciężko uznać ten okres za pasmo sukcesów. Knicks pozostają jedną z najgorszych drużyn w lidze, a ich występy w playoffach za Dolana można policzyć na zaledwie sześciu palcach. Od sezonu 12-13 Knicks ani razu razu nie zameldowali się w decydującej fazie sezonu.

Madison Square Garden Company dementuje te plotki:

83

KOMENTARZE