Pelicans zwolnili Della Dempsa ze stanowiska GM’a

7

Adrian Wojnarowski z ESPN miał kilka dni wytchnienia, po tym jak przed deadline raportował dla nas o wymianach pomiędzy zespołami. Teraz ruszył do pracy pełną parą, choć najnowsze doniesienia nie traktują o żadnym z zawodników – przynajmniej nie bezpośrednio.

New Orleans Pelicans zwolnili Della Dempsa ze stanowiska Generalnego Menedżera – to twitterowe informacje Woja sprzed kilku minut:

Organizacja jeszcze nie podjęła decyzji w sprawie tego, kto zajmie stanowisko GM’a w charakterze interim, ale brani pod uwagę są: Danny Ferry – specjalny konsultant oraz David Booth – dyrektor do spraw personelu koszykarskiego. W nadchodzące wakacje Pelicans mają w planach agresywnie szukać wartościowego i sprawdzonego zastępcy Dempsa na stałe:

Demps był Menedżerem Pelicans od lipca 2010 roku – wtedy jeszcze Hornets. Za jego rządów zespół tylko trzy razy zameldował się w playoffach, dwa razy odkąd w 2012 roku wybrali z pierwszym numerem Anthony’ego Davisa.

Władze ekipy z Nowego Orleanu zadecydowały nie wymieniać Anthony’ego Davisa przed trade deadline, pomimo agresywnych prób ze strony Los Angeles Lakers. Ich lider w styczniu poinformował klub, że nie zamierza podpisywać z Pelicans przedłużenia kontraktu. Trudno nie połączyć zwolnienia Dempsa z sytuacją Davisa, ale w tym momencie nie wiadomo też, czego dalej możemy oczekiwać ze strony Pelikanów. Czy z Nowym managementem będą starali się namówić Davisa do pozostania, czy też właściciel Pelicans zażąda od nowego GM’a wymiany w lipcu bez przedłużania DavisDramy.

70

KOMENTARZE