Fred VanVleet wypada z gry na minimum pięć tygodni

0

Update: Najnowsze doniesienia Shamsa Charanii z The Athletic wskazują na to, że Raptors będą musieli radzić sobie bez VanVleeta co najmniej przez pięć najbliższych tygodni. Zawodnik jest zmuszony poddać się operacji więzadeł w lewym kciuku:


Toronto Raptors w oficjalnym komunikacie poinformowali, że rozgrywający Fred VanVleet będzie zmuszony z powodu kontuzji pauzować przez minimum najbliższe trzy tygodnie i na parkiecie zobaczymy go ponownie najwcześniej w okolicach początku marca:

25-latek częściowo zerwał więzadło w lewym kciuku i przez najbliższe tygodnie będzie zmuszony używać na palcu usztywnienia w postaci szyny – na początku marca jego status medyczny zostanie zaktualizowany.

VanVleet rozgrywa swój najlepszy dotychczas sezon w karierze – w 27 minut spędzanych średnio na parkiecie zdobywa dla Raptors 10,5 punktów i 4,6 asysty. Jego absencja z pewnością skomplikuje sytuację kadrową ekipy z Kanady, jednak jeśli wierzyć doniesieniom Adriana Wojnarowskiego z ESPN, Jeremy Lin finalizuje właśnie buyout z Atlanta Hawks i planuje jako niezastrzeżony wolny agent dołączyć do Raptors, co powinno załatać w najbliższym czasie dziurę na pozycji rezerwowego rozgrywającego.

31