Wymiana: Otto Porter Jr. w Chicago Bulls

13

Shams Charania z The Athletic donosi na Twitterze, że Chicago Bulls i Washington Wizards doszli do porozumienia w sprawie wymiany, w ramach której do Wietrznego Miasta powędruje Otto Porter Jr., natomiast w przeciwnym kierunku przeniosą się Bobby Portis i Jabari Parker wraz z chronionym pickem w drugiej rundzie Draftu:

Porter ma przed sobą jeszcze dwa lata ważnej umowy, ostatni rok o wartości 28,5 miliona dolarów jest w tym przypadku opcją gracza. Dla Wizards oddanie skrzydłowego to ruch na poszukiwanie oszczędności, aby w kolejnym sezonie nie znaleźć się ponownie w gronie drużyn płacących podatek od luksusu. Inna opcja niż wymiana Portera raczej nie wchodziła w grę, odkąd Wizards oświadczyli, że nie chcą pozbywać się Bradleya Beala, a John Wall wróci do gry najwcześniej za 12 miesięcy.

Wizards otrzymują Portisa, który zalicza swój najlepszy sezon w karierze, ale w lipcu zostanie zastrzeżonym wolnym agentem. Parker przed sezonem podpisał z Bulls dwuletnią umowę o wartości 20 milionów dolarów, ale ten eksperyment kompletnie nie wypalił i na szczęście drugi rok w tym kontrakcie jest opcją drużyny.

75

KOMENTARZE

  • Bo to Wizards i ich GM. Najgorsza organizacja w NBA i najgorszy GM. Najpierw wyrównał gościa a potem oddał za czapkę gruszek. A teraz kurczowo trzyma się Jeffa Greena i 55-letniego Arizy, ich nie wymieni, bo playoffy!!!!
   Życzę każdemu żeby unikał tego klubu.

   Lubię to: 21
   • Z całym szacunkiem ale stosunek umiejętności do wartości kontraktu Portera jest taki że trudno było za niego więcej wyciągnąć. Według mnie Wizards o tytuł najgorszej organizacji ścigają się z Bulls i Suns. Żadna z tych drużyn nie wie co robi, a jak już robi to głupio. Na ch*j Bulls Porter? Na PF mają Markannena a w drafcie jeśli nie trafią nr 1 i Ziona (choć mają też w składzie Cartera) to pewnie zostanie im do wyboru Barrett albo Reddish czyli teoretycznie SF.

    Lubię to: 4
    • Prawda.Porter jest overrated i overpaid widocznie Bulls nie mają złudzeń co do powodzenia najbliższych free agency’s i inaczej gracza tego profilu nie znajdą.Reddish to na moje typowy prospect i wątpię żeby był efektywny w pierwszym sezonie a coś czuję że Bulls na tym mizernym wschodzie będą chcieli już się wynurzać.

     Lubię to: 1
     • Wschód poza top5 jest tak mizerny że nawet nie chcąc się wynurzać mogą zacząć:D wystarczy dalszy rozwój Markkanena, Cartera plus jakiś Barrett z draftu. Oni chyba nie liczą na jakiś topowych FA w lecie więc pewnie stąd ten Porter bo czymś salary zapełnić trzeba.

      Lubię to: 3
    • Topowych to wiadomo.Myślę że na dziś to ciężko im by było przekonać czymś więcej niż przepłaceniem graczy z półki Middletone,Harris.

     Lubię to: 2
 1. Jako kibic Bulls twierdzę, że pozbycie się Portera to najgłupsza rzecz w ostatnim czasie….no na równi z podpisaniem Parkera przed sezonem. Bobby, gdyby nie kontuzje to spokojnie powalczyłby o 6th man.CHI szukali SF, ale spokojnie mogli wyciągnąć kogoś ciekawego z draftu.

  Lubię to: 1
  • Ja tej wymiany nie rozumiem. Teoretycznie masz dwóch młodych PF-C Markannena i Cartera plus wysoki pick w drafcie. Jeśli trafisz 1 to nie patrzysz kogo masz tylko bierzesz Ziona ale jesli trafisz 2-4 to rozsądnie brać Barretta albo Reddisha a to właśnie pozycja Portera. No chyba że Bulls chcą celować teraz w PG Moranta.

   Lubię to: 3
   • Jeśli Porter się odbuduje, będzie assetem, ktorego zawsze można później zdealowac. Porter jest lepszym graczem od tej dwójki. Jeśli bedzie zdrowy, ktoś sie na pewno skusi prędzej czy później.

    Lubię to: 0
 2. Jeszcze Walentynka wróci i będzie takie ciamciaramciam kto dziś w s5? Ty? Ty? Ty? – okey. Niech w końcu zbudują w Bulls jakiś skład a nie każdy talent trejdują albo nie wiadomo co robią. Porter i Lauri to niezła podstawa patrząc na mizerie w Chicago.

  Lubię to: 0