Lakers i Pelicans rozmawiali o wymianie Anthony’ego Davisa

0

W ligowym środowisku panuje opinia, że faworytami do pozyskania Anthony’ego Davisa z New Orleans Pelicans są Los Angeles Lakers. Wczorajsze doniesienia Adriana Wojnarowskiego z ESPN wskazywały, że management ekipy z Nowego Orleanu w ogóle nie odpowiada na telefony w sprawie swojego gwiazdora, jednak informacje sprzed kilku godzin wskazują, że ostatecznie do rozmów jednak doszło:

Według Woja obie strony będą rozmawiać ze sobą w kolejnym tygodniu, na pewno przed trade deadline, które przypada na siódmego lutego. Brad Turner z Los Angeles Times poinformował, że w rozmowie przedstawionych zostało nawet pięć scenariuszy wymian. Lakers zależy na tym, aby wymiany dopiąć w lutym i podczas wakacji skupić się na wolnej agenturze, a nie na przepychaniu się z Boston Celtics o AD:

Zach Lowe z ESPN do spółki z Wojnarowskim zauważają jednak w swoich raportach, że Pelicans “nie widzą potrzeby wymiany Davisa do Lakers w momencie, kiedy ma on przed sobą jeszcze rok ważnej umowy”, a ich podejście do rozmów z Jeziorowcami wydaje się to potwierdzać. Z drugiej strony według ich wiedzy, Anthony Davis i tak podpisze kontrakt z Lakers jako wolny agent w 2020 roku, a ewentualna wymiana do innej drużyny będzie tylko krótkim przystankiem w drodze do Los Angeles*.

*Paul George też już kiedyś był na autostradzie do L.A., ale ostatecznie zasmakował w krajobrazach stanu Oklahoma.

55