Koniec sezonu dla Victora Oladipo

4

Indiana Pacers w oficjalnym komunikacie poinformowali o zakończeniu przez Victora Oladipo występów w bieżących rozgrywkach:

Adrian Wojnarowski z ESPN nie rozminął się z prawdą w swoich doniesieniach sprzed kilkunastu godzin, gdyż lider Pacers będzie potrzebował operacji – badania wykonane po fatalnym spotkaniu przeciwko Toronto Raptors wykazały, że zawodnik uszkodził ścięgno mięśnia czworogłowego w okolicy podstawy rzepki.

Woj zauważa, że tego typu uraz to wśród koszykarzy raczej rzadkość. Bardziej znanymi zawodnikami, którzy musieli radzić sobie z bardzo podobnymi kontuzjami byli Charles Barkley i Tony Parker – rozgrywający potrzebował około pół roku, aby powrócić na parkiet:

To poważne zagrożenie dla jego atletyzmu. Droga do powrotu będzie dla niego kręta i wyboista.

W bieżących rozgrywkach Oladipo rozegrał 35 spotkań. Jego statystyki w porównaniu do poprzedniego sezonu nieco osłabły – 19,2 punktów, 5,3 zbiórki, 5,2 asysty i tylko 34% trafionych rzutów za trzy, ale Pacers pod jego wodzą radzą sobie świetnie i z bilansem 32-15 znajdują się obecnie na trzecim miejscu w tabeli Konferencji Wschodniej.

42

KOMENTARZE

  1. Moje fantasy w lidze 6G to jakaś bajka :) Barton, Paul, Oladipo, Warren, a dzisiaj info ze Dinwiddie sobie palec popsul i możliwa operacja, bad luck brian ze mnie :(

    Lubię to: 2