Flesz: Jak nie bronić Trail Blazers

0

Za nami kolejny odcinek rywalizacji, w której ludzie co mecz kołyszą dziecko. W poprzednim Westy robił to Lillardowi, ostatniej nocy Evan Turner Westy’emu.

Te mecze nie zawodzą.

Pamiętam jak trudne były dla Thunder mecze z Portland, kiedy OKC byli jednym z faworytów do tytułu i kiedy Steve Blake jeszcze grał dla Blazers. Te dwa teamy z Northwest Division znają się bardzo dobrze. Widzą się cztery razy do roku, i nawet w zwykły styczniowy wtorek/środę potrafią dać ci wielkie 48 minut sportu. I to był naprawdę bardzo dobry mecz, między drużynami nr 3 i 4 Konferencji Zachodniej. 123:114 Thunder.

Wake-Up: Grizzlies są gotowi handlować swoimi gwiazdami. Udany powrót DSJ. Thunder pokonali Blazers

Ale jak dobry Steven Adams jest, nie był tak dobry ostatniej nocy. Był kilkukrotnie w złych miejscach na boisku w – poza tym – momentami fenomenalnym meczu. Meczu z lukrem na podaniach Russella Westbrooka, z liderowaniem Damiana Lillarda od startu i z C.J’em McCollumem zapalającym się nagle w trzeciej kwarcie.

Widziałem OKC kryjących te zasłony Blazers wyżej niż robili to wczoraj. Może chodziło o odpuszczanie tych zasłon i krycie nagle niebezpiecznej przestrzeni wewnątrz linii za trzy, za to atakowanie w ten sposób nóg shooterów, grających przecież 3 mecz w ciągu 4 dni (i back-2-back). No ale to na pewno nie zadziałało. 113,7 punktów na 100 posiadań (nr 2 atak NBA) zdobyli Blazers z Lillardem i McCollumem razem na parkiecie, wygrywając te minuty.

To czasem chodzić może też o ego. Próbujesz być Kevinem Garnettem czy Timem Duncanem, i kryć połowę swojej strony boiska. Mamy jednak rok 2019 (tu powinienem wkleić wielką buzię Heezy’ego) i to jest dużo, DUŻO trudniejsze niż w 2005 roku, gdy ludzie jak już rzucali za trzy, to ze stopą przy linii. Nie jak teraz – czasem metr, dwa od niej. Adams próbował na 75% kryć rzut, na 75% kryć roll i w efekcie zbyt często był nigdzie.