Warriors faworytami do podpisania Klaya Thompsona

2

W obozie Golden State Warriors panuje przekonanie, że Klay Thompson w ramach swojej tegorocznej wolnej agentury podpisze kolejny kontrakt z Dubs – tak wynika z doniesień Ethana Straussa z The Athletic.

29-letni Thompson będzie jednym z najgorętszych nazwisk tegorocznych wakacji, które będą obfitować w klasowych wolnych agentów. Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy w sprawie Klaya pojawiały się sprzeczne informacje – niektórzy twierdzą, że zawodnik nie zamierza w ogóle rozważać opcji opuszczenia Oakland, inni twierdzą natomiast, że Thompson na tym etapie kariery może zechcieć spróbować zmienić otoczenie i przenieść się gdzieś, gdzie nie będzie tylko trzecią opcją w drużynie.

Strauss zauważa, że w kwestii Thompsona bardzo ważne będzie to, co zrobi inny wolny agent, czyli Kevin Durant. Jeżeli KD odejdzie z Warriors, to Thompson ponownie powróci do bycia drugą opcją i to może ostatecznie przekonać go do kolejnego kontraktu z aktualnymi mistrzami NBA. Według dziennikarza jedyną drużyną oprócz Warriors, którą guard może rozważać w wakacje są Los Angeles Lakers – wskazuje tutaj dobre dopasowanie Klaya i LeBrona Jamesa oraz to, że sam Thompson miałby szansę powrotu do rodzinnego miasta.

87

KOMENTARZE

  1. widać że Ethan Strauss ma wolne przebiegi i nie ma o czym pisać w kontekście Warriors, bo zaczęli nieco lepiej grać, dramaty chwilowo przycichły, a etat się sam nie utrzyma.

    Lubię to: 7