Pierwsze wyniki głosowania do All-Star Game

9

Przy pomocy oficjalnego komunikatu nasza ulubiona liga podała wyniki do All-Star Game po pierwszym tygodniu oddawania głosów:

W liczbie zebranych głosów w skali całej ligi przewodzi jak na razie LeBron James, ale po piętach depcze mu Giannis Antetokounmpo. Na Wschodzie drugie miejsce jak na razie przypada Kyriemu Irvingowi, trzeci Kawhi Leonard ma już blisko 150 tysięcy głosów mniej.

Na Zachodzie za plecami LeBrona uplasował się Stephen Curry, a na trzeciej pozycji nieco zaskakująco znajduje się przeżywający drugą młodość Derrick Rose.

Zwycięzcy głosowania zostaną mianowani kapitanami swoich drużyn i będą wybierać wśród wszystkich zawodników, bez względu na Konferencje.

Nowy system pozwla pomieszać składy, przełamując tradycyjny podział Wschód-Zachód i tak klubowi koledzy też będą mogli zagrać przeciwko sobie. Przy kompletowaniu drużyn najpierw wybierani będą starterzy spośród tych graczy, którzy zostali wyłonieni do piątek poprzez głosowanie – w tym roku wybory kapitanów mają być pokazywane w telewizji.

Głosować można do 21 stycznia, Mecz Gwiazd odbędzie się 17 lutego w Charlotte.

52

KOMENTARZE