Wake-Up: Poświąteczna NBA. Game-winnery Harrisa i D.Greena. D-Rose znowu MVP w Chicago

8

Święta jak zwykle za szybko minęły i również w NBA ta poświąteczna atmosfera była mocno odczuwalna, co przełożyło się na pijane mecze i szalone końcówki. Na Brooklynie potrzebne były dwie dogrywki, w Orlando w doliczonym czasie gry zdobyto ledwie 6 punktów, w Miami Danny Green rzucił game-winnera, w Chicago Derrick Rose znowu był MVP, w San Antonio Nikola Jokić został zatrzymany na 4 punktach, a drużyna Anthony’ego Davisa przegrała już po raz piąty z rzędu.

Washington @ Detroit 95:106 (Wall 21 – Griffin 23)
Phoenix @ Orlando 122:120 OT (Booker 35 – Augustin 27)
Indiana @ Atlanta 129:121 (Young 21 – Bazemore 32)
Charlotte @ Brooklyn 132:134 2OT (Walker 35 – Dinwiddie 37)
Toronto @ Miami 106:104 (Leonard 30 – Winslow 21)
Minnesota @ Chicago 119:94 (Rose 24 – LaVine 28)
Cleveland @ Memphis 87:95 (Clarkson 24 – Gasol 20)
New Orleans @ Dallas 119:122 (Davis 32 – Doncić 21)
Denver @ San Antonio 103:111 (Hernangomez 27 – DeRozan 30)
Sacramento @ LA Clippers 118:127 (Fox 19 – Williams 24)

1) Malik Monk może spodziewać się, że znowu zostanie zdzielony w głowę przez Michaela Jordana jak tylko wróci do Charlotte, po tym gdy zgubił piłkę na samym finiszu drugiej dogrywki. Przechwycił ją Joe Harris i zakończył akcję layupem, zapewniając Nets prowadzenie na 3.4 sekundy przed końcem.

Hornets nie mieli już timeoutu, ale przez błąd zegara ostatecznie mieli dwie szanse oddania ostatniego rzutu. Nawet to nie pomogło. Monk nie zrehabilitował się rzutem z połowy. Hornets są już 0-4 w dogrywkach. A mecz mógł zakończyć się w regulaminowym czasie gry, gdyby nie błędy i spudłowane rzuty z linii. Najpierw Kemba Walker dał gościom prowadzenie na 3.6 sekundy przed końcem, jednak spudłował drugi wolny, po czym popełnił fatalny błąd faulując DeMarre Carrolla. Skrzydłowy gospodarzy doprowadził do remisu i mógł zapewnić zwycięstwo swojej drużyny, ale nie trafił… i to dwa razy, bo dostał dodatkową szasnę gdy Nicolas Batum za szybko wszedł w pomalowane. Na finiszu pierwszej dogrywki Spencer Dinwiddie wykorzystał tylko jeden z dwóch rzutów wolnych i znowu był remis, a Tony Parker przy potencjalnym game-winnerze rzucił cegłę o tablicę.