Wake-Up: Game-winner Jimmy’ego. Wygrana Fizdale’a w powrocie do Memphis. Hawks przerwali serię 10 porażek

4

Niemal dokładnie rok po zwolnieniu ze stanowiska trenera Memphis Grizzlies, David Fizdale wrócił do FedEx Forum ze swoimi gorącymi w ostatnich dniach New York Knicks i wziął rewanż na byłej drużynie. Atlanta Hawks przerwali serię 10 porażek. Jimmy Butler już po raz drugi rzucił game-winnera dla Philadelphii 76ers. Orlando Magic znowu pokonali Los Angeles Lakers. LA Clippers wrócili na pozycję lidera Konferencji Zachodniej.

Za nami 8 meczów kończących ten szalony, poświąteczny weekend w NBA.

Orlando @ LA Lakers 108:104 (Vucević 31 – James 24)
Phoenix @ Detroit 107:118 (Booker 37 – Drummond 19)
Charlotte @ Atlanta 123:124 (Monk 26 – Collins 23)
Philadelphia @ Brooklyn 127:125 (Butler 34 – Russell 38)
Miami @ Toronto 115:125 (Wade 35 – Leonard 29)
New York @ Memphis 103:98 (Hardaway 22 – Gasol 27)
Utah @ Sacramento 133:112 (Rubio 27 – Bogdanović 20)
LA Clippers @ Portland 104:100 (Harris 34 – Lillard 30)

1) Clutch Jimmy Butler powtórzył to, co zrobił w poprzedni weekend w Charlotte. Wziął piłkę w decydującym momencie i wygrał mecz trafiając kontestowaną step-back tróję.

Identyczne game-winnery.

Chwilę wcześniej Butler wywalczył jumpballa po niecelnym rzucie JJ Redicka i wygrał piłkę, dając sobie szasnę na tę kluczową akcję. W czwartej kwarcie zdobył 18 ze swoich 34 punktów i nie pomylił się ani razu przy 7 rzutach z gry, w tym czterech zza łuku. Na swoim koncie miał też 12 zbiórek i 4 przechwyty.

Sixers już raz w tym sezonie zostali rozbici na parkiecie w Brooklynie i teraz zanosiło się na powtórkę, kiedy przewaga gospodarzy urosła do +20. Przez niemal cały mecz Nets utrzymywali się na prowadzeniu, ale goście obudzili się w czwartej kwarcie i runem 16-2 wyszli na prowadzenie na 63 sekundy przed końcem. Ostatnie minuty tego meczu były naprawdę ładnym widowiskiem.

Nets w całym spotkaniu trafili 57% swoich rzutów. Sixers w czwartej kwarcie zanotowali 14/18 z gry zdobywając 38 punktów. Joel Embiid zanotował 32 punkty i 12 zbiórek. Gospodarze również mieli dwóch strzelców z ponad 30. D’Antelo Russell zaliczył 38 punktów, 8 zbiórek i 8 asyst, a Spencer Dinwiddie z ławki dołożył 31.

2) Knicks nie przestają zaskakiwać i wygrali już po raz trzeci z rzędu. Tym razem dla swojego trenera. W trzeciej kwarcie odrobili 13-punktową stratę, a potem przejęli finisz. Decydującym momentem był przechwyt Trey’a Burke, po którym Emmanuel Mudiay wziął na plakat Garretta Temple’a.

Mudiay wykorzystał też rzut wolny powiększając prowadzenie, za chwilę Burke wybił piłkę Mike’owi Conley’owi i Grizzlies już nie byli w stanie odpowiedzieć. Fizdale mógł świętować zwycięstwo w Memphis.