Awantura w szatni Warriors, Green ukarany meczem zawieszenia

12

Management Golden State Warriors postanowił ukarać Draymonda Greena meczem zawieszenia – nie zobaczymy go w dzisiejszym spotkaniu przeciwko Atlanta Hawks. Green nie otrzyma za spotkanie pieniędzy, co według Bobby’ego Marksa z ESPN przekłada się dla niego na stratę około 120 tysięcy dolarów:

Kara dotyczy sytuacji z wczorajszego meczu przeciwko Los Angeles Clippers, który Warriors przegrali po dogrywce. Green zebrał piłkę na własnej tablicy, na kilka sekund przed końcem spotkania przy stanie remisowym i popędził na kosz Clippers, ignorując Kevina Duranta, który ewidentnie chciał otrzymać podanie i zakończyć mecz celnym rzutem. Dray stracił piłkę, a w dogrywce Warriors musieli uznać wyższość ekipy z L.A. Zaraz po całej sytuacji na parkiecie, Green i Durant mieli sobie do powiedzenia kilka gorzkich słów na ławce rezerwowych, ale okazało się, że kłótnia przeniosła się również do szatni po zakończeniu spotkania:

Według doniesień dziennikarzy w szatni aktualnych mistrzów NBA było wyjątkowo gorąco. Chris Haynes z Yahoo! Sports donosi, że Green kilkukrotnie nazwał KD “dziwką” i generalnie nie przebierał w słowach. Tymczasem Shams Charania z The Athletic przekonuje, że według jego źródeł w trakcie trwania awantury w szatni Dray kilkukrotnie poruszył temat przyszłorocznej wolnej agentury Duranta:

Być może cała sytuacja to tylko burza w szkance wody, niemniej jednak cała sprawa niewątpliwie wróci do nas, kiedy wolna agentura KD będzie jeszcze odrobinę bliżej:

35

KOMENTARZE