Wake-Up: Raptors bez Kawhia zdemolowali Lakers. Game-winner Bookera

6

Nie doczekaliśmy się pojedynku LeBrona Jamesa z Kawhiem Leonardem, ponieważ lider Toronto Raptors z powodu urazu stopy opuścił swoją jedną w tym sezonie okazję do występu na parkiecie Los Angels Lakers. Tych Lakers, którzy tak bardzo chcieliby go pozyskać w przyszłe wakacje, a których on nie lubił w dzieciństwie – “I liked Allen Iverson. I was an A.I. fan. I didn’t like the Lakers.” Ale nieobecność Leonarda nie przeszkodziła Raptors. Wzięli swój mały rewanż na LeBronie za jak zniszczył ich w playoffach, demolując jego nową drużynę w pierwszej kwarcie. Zaczęli od 41:10.

Raptors są już 9-1, a tuż za ich plecami w tabeli Wschodu znajdują się Milwaukee Bucks, którzy zatrzymali na własnym parkiecie Sacramento Kings i mają obecnie najlepszy bilans w historii klubu po dziewięciu meczach sezonu.

Washington Wizards i Phoenix Suns tymczasem przerwali serie porażek.

Sacramento @ Milwaukee 109:144 (Jackson 22 – Antetokounmpo 26)
Philadelphia @ Brooklyn 97:122 (Simmons 20 – Hollis-Jefferson 21)
New York @ Washington 95:108 (Kanter 18 – Wall 26)
Orlando @ San Antonio 117:110 (Gordon 26 – DeRozan 25)
Memphis @ Phoenix 100:102 (Mack 21 – Booker 25)
Minnesota @ Portland 81:111 (Towns 23 – Nurkić 19)
Toronto @ LA Lakers 121:107 (Ibaka 34 – Kuzma 24)

1) Suns długo czekali na swoją drugą wygraną, przegrywając siedem kolejnych meczów po zwycięstwie na otwarcie sezonu. Devin Booker postarał się, żeby ta seria wreszcie została przerwana. W czwartej kwarcie pomógł gospodarzom odrobić 12 punktów straty, a na samym finiszu trafił dwa kolejne jumpery, w tym ten na zwycięstwo, gdy na zegarze pozostawało już tylko 1.7 sekundy.