Tyson Chandler uzgadnia buyout z Suns, planuje dołączyć do Lakers

8

Phoenix Suns i weteran ligowych boisk Tyson Chandler są w trakcie negocjacji buyoutu pozostałej części kontraktu zawodnika – tak wynika z doniesień Marca Steina z New York Times. Chandler jest w ostatnim roku czteroletniej umowy podpisanej w 2015 roku, bieżący sezon gwarantuje mu zarobki na poziomie 13,5 miliona dolarów:

Podczas, gdy 36-latek negocjuje z Suns, niezawodny Adrian Wojnarowski z ESPN już teraz podaje informacje na temat tego, z kim Chandler podpisze kontrakt jako wolny agent, kiedy już opuści listę waivers:

W tym sezonie center rozegrał dla ekipy z Arizony siedem spotkań, jednak na parkiecie spędzał najmniej w karierze 12,7 minuty na mecz. Jego rola ograniczała się do mentorowania młodym zawodnikom, zwłaszcza wybranemu z pierwszym numerem w tegorocznym Drafcie Deandre Aytonowi.

Lakers szukają backupu na pozycji centra, aby zdjąć nieco obowiązków z barków JaVale’a McGee, który w tym sezonie gra największe od sezonu 10-11 27,1 minuty na mecz.

75

KOMENTARZE

 1. Jednak Shaq trochę spowolnił karierę Macgeeeee…. . Chociaż sam sobie trochę zasłużył :) ale ma grać w kosza. Raz czy dwa przeglądając highlighty LA powiedziałem sobie ” kurcze on chyba myśli coś tam się dzieje jednak”

  Lubię to: 1
  • Chyba się zgadzam z Tobą ale chaos Twoich myśli przelanych na ten komentarz powoduję, iż nie jestem pewien. Shaq rzeczywiście spowolnił karierę McGee, choć ten sam też się do tego nieźle przyczynił.

   Lubię to: 1
    • Parę rozumianą jako dwie? Pełna zgoda! A tak serio, żeby grać w kosza nie trzeba być omnibusem, zwłaszcza przy takich warunkach jakimi dysponuje bohater naszych komentarzy. Robi swoje i to jest najważniejsze, a że robi to lepiej niż można było oczekiwać, to tylko dobrze dla niego i dobrze dla LAL.

     Lubię to: 2