Dzień, w którym Ron Artest wtargnął na trybuny

9
cbssports.com

Często zdarza się, że kwestia zdobycia mistrzostwa rozstrzyga się w ciągu zaledwie kilku sekund. Ta jedna chwila wystarczy, aby wielomiesięczny wysiłek poszedł na marne. Z reguły takie dramaty obserwujemy późną wiosną, ale historia notowała również przypadki, kiedy realne szanse na tytuł zostały zaprzepaszczone już w listopadzie.

Wydaje się, że po blisko 14 latach ciężko jest napisać coś nowego na temat niesławnych wydarzeń z Detroit. Wiele osób do dziś pamięta przebiegającego przez kolejne rzędy krzeseł Rona Artesta czy uciekających tunelem do szatni graczy Pacers. To nie był codzienny widok – nawet dla ludzi, którzy mieli okazję obserwować liczne draki na zawodowych parkietach w poprzednich dekadach. Słynący przecież z brutalnego, a na pewno niesportowego stylu gry „Bad Boys” nie raz prowokowali swoich rywali do rękoczynów. Cięzko byłoby pewnie znaleźć fana Pistons, który nie wspomina z nostalgią Billa Laimbeera czy Ricka Mahorna.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułTypy na nagrody w sezonie 2018/19: MVP, trener, obrońca
Następny artykułJoakim Noah zwolniony z New York Knicks

9 KOMENTARZE

 1. Fajny art.
  Zawsze mnie jednak dziwi, że akcja z G7 Lakers-TB – ten lob do Shaqa od KB jest uważany za najważniejszą akcję meczu.
  „Gwoździem do trumny być może kolejnej “Blazermanii” okazała się ta akcja.”
  Lakers prowadzili już czterema punktami po dwóm osobistych Kobego i potem jego jumperze nad Pippenem. I ten jumper dzieciaka KB nad wyjadaczem Pippenem jakoś umyka w highlightach.
  Poza tym ten mecz jeszcze się trochę ciągnął. Było jeszcze trochę nietrafionych rzutów wolnych i wszystko mogło się różnie potoczyć. Obszerniejszy skrót dostępny na YT.
  Taka tam dygresja.

  Lubię to: 1