James Johnson może opuścić początek sezonu

0

James Johnson z Miami Heat w ostatniej rozmowie z dziennikarzami podczas media day przyznał, że może nie być gotowy, aby wystąpić w pierwszych meczach nowego sezonu:

Moim celem jest wystąpić tych pierwszych spotkaniach, najlepiej mając za sobą kilka rozegranych sparingów. Ale nie będę niczego próbował na siłę, nie jestem dopuszczony do gry w kontakcie i na razie nie wiadomo, kiedy będę mógł tego spróbować.

Johnson zmaga się z rehabilitacją po operacji przepukliny, której poddał się w maju. Innym zawodnikiem Heat, który najprawdopodobniej opuści  początek sezonu jest Dion Waiters,  który przechodzi rehabilitację po operacji lewej kostki.

31-letni Johnson to niezwykle ważny zawodnik w rotacji ekipy z Florydy. W minionym sezonie zasadniczym wystąpił w 73 spotkaniach – 43 z nich rozpoczynał w pierwszej piątce. W 26,3 minuty, jakie średnio spędzał na parkiecie, udało mu się zanotować linijkę statystyczną na poziomie 10,8 punktu, 4,9 zbiórki i 3,8 asysty na mecz.

Kontrakt zawodnika z Heat obowiązuje go do końca sezonu 2020/21, ale ostatni rok umowy jest w tym wypadku opcją zawodnika. Za jeden sezon gry Johnson zarobi 14,5 miliona dolarów.

Poprzedni artykułPacers wykorzystają opcję w kontrakcie Sabonisa
Następny artykułWake-Up: Coraz większe zamieszanie w Wolves. Pierwszy dzień treningów