Knicks pozbędą się Joakima Noah przed sezonem

1

New York Knicks zamierzają  rozstać się z Joakimem Noah jeszcze przed rozpoczęciem wrześniowego obozu przygotowawczego – tak wynika z doniesień Shamsa Charanii z The Athletic:

W ubiegłym sezonie dwukrotny All-Star zagrał zaledwie w siedmiu spotkaniach, spędzając na parkiecie jedynie kilka minut. Jego czteroletni kontrakt podpisany w 2016 roku gwarantuje mu ponad 18 milionów dolarów za sezon gry,  co w tym momencie czyni go praktycznie nietransferowalnym – choć Knicks cały czas starają się znaleźć partnera do wymiany.

Przy pomocy stretch provision nowojorczycy mogą rozłożyć ostatni sezon kontraktu na trzy lata, natomiast w tym sezonie 19 milionów dolarów zawodnika jest już normalnie wliczone w salary cap. Ten ruch pozwoliłby Knicks zwolnić dodatkowe 13 milionów dolarów w przyszłym offseason.

Noah na początku offseason przekonywał, że w związku z objęciem posady trenera przez Davida Fizdale’a być może otrzyma kolejną szansę, aby przekonać do siebie włodarzy organizacji, ale wygląda na to, że przygoda 33-latka z Nowym Jorkiem dobiega końca.

43

KOMENTARZE