Sitarz: Najgorsi (1): Transition offense

2
fot. AA/ABACA / Newspix.pl

W ramach przetarcia przed nowym sezonem w najbliższych dniach zajmiemy się najgorszymi zespołami w dziewięciu statystykach Synergy dostępnych na NBA.com/Stats.

Selekcja odbyła się według następujących kryteriów. Po pierwsze wyłoniłem zespoły, w których procent udziału danej akcji w ofensywie wyniósł tyle samo bądź więcej niż ligowa średnia (dla akcji w transition było to 14.8% posiadań skończonych rzutem, stratą lub faulem – w sumie 14 zespołów – co pozwoliło uniknąć drużyn, w przypadku których konkretna akcja nie była priorytetem w ataku). Następnie posegregowałem zespoły według najgorszej wartości PPP (punkty na posiadanie) i na końcu wyeliminowałem drużyny, które w przyszłym sezonie nie będą liczyć się w walce o playoffy/będą mniej ekscytujące z mojego punktu widzenia.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułSteve Nash, Jason Kidd, Ray Allen i Grant Hill dołączyli do Hall of Fame
Następny artykułSitarz: Najgorsi (2): Izolacje

2 KOMENTARZE