Dniówka: Fizjoterapeuta, który naprawił Nasha w Warriors. Prawa ręka Hinkiego w Pistons

11
fot. Mercury News
fot. Mercury News

Rok temu pierwszego lipca Adrian Wojnarowski rozpoczął pracę w ESPN, natomiast teraz także jego wychowanek opuszcza dział NBA w Yahoo Sports. Shams Charania wyrósł w ostatnich latach na jednego z najlepszych insajderów łamiących newsy i jest obecnie najpoważniejszym konkurentem Woja, dlatego też był w te wakacje największym wolnym agentem na koszykarskim rynku dziennikarskim. Zgodnie z oczekiwaniami, dołączy do The Athletic, czyli rosnącego w siłę płatnego serwisu, którego szybki rozwój dodatkowo potwierdza, że to co my tutaj zaczęliśmy robić już ładnych parę lat wcześniej było słusznie obranym kierunkiem. Natomiast transfer Shamsa przypomina, że w czasie offseason wokół NBA jest znacznie więcej ruchu niż tylko wśród zawodników, trenerów i generalnych managerów.

Kluby NBA zatrudniają mnóstwo ludzi, który pracują na sukces zespołu i również w tych dalszych szeregach jest sporo roszad. Nie zwraca się na szczególnej uwagi, bo przecież kogo interesuje asystent GM’a czy fizjoterapeuta? Teoretycznie to nie ma większego wpływu na to jakie są szanse drużyny w nadchodzącym sezonie, ale w praktyce to praca zespołowa, także w biurze i dobór odpowiednich ludzi ma kluczowe znaczenie dla fukcjonowania każdej drużyny. Dlatego czasami warto spojrzeć nieco głębiej i przyjrzymy się teraz kilku ciekawym wakacyjnym ruchom tej części NBA, która przeważnie jest w cieniu medialnego zainteresowania. (Dzisiaj część pierwsza, w kolejnej Dniówce będę kontynuował ten temat.)

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFlesz: Najlepsi Generalni Menedżerowie w NBA (#21-30)
Następny artykułRookie Power Ranking Tier 3

11 KOMENTARZE