Między Rondem a Palmą (642): Ajajaj! No tak niewiele zabrakło


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 19 czerwca 2018
fot. Journal Gazzette

fot. Journal Gazzette

Dziś w Palmie.

Cisza przed burzą. Ciiiiszaaaaa przed bu. Sprawdzamy decyzje graczy o opcjach, decyzję Luki Doncica i najnowsze przeddraftowe doniesienia.

Rozmawiamy (od 30min.) o najciekawszych miejscach wyboru w czwartkowym drafcie, kilku graczach i o kilku zespołach, dla których draft jest piekielnie istotny. Wybieramy też “MY GUYS”.

Tematem dziś w tym ubarwianiu sobie życia są też kwestie (m)oralne w Meksyku, pytania o przyszłość niemieckiej piłki nożnej, Mateusz Borek instruujący, Robert Lewandowski polegający na innych, nagłe i szokujące kibicowanie reprezentacji Anglii oraz zNYK, który typuje wynik meczu z Senegalem, w szokującym stylu.

__________________________________

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Dokładne informacje i instrukcja jak wygląda proces zakupu znajdują się na stronie FAQ

Jeśli nadal masz wątpliwości, zapraszamy do naszej sekcji z darmowymi artykułami, gdzie będziesz mógł przekonać się, że naprawdę warto.

Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Abonament 30 dni19 zł
Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Abonament 90 dni49 zł
Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Abonament 360 dni159 zł

44

Komentarze

  1. Roo

    19 czerwca 2018 o 11:17

    Drogi Znykusiu. Gdzie jest Pan Borek, a gdzie jesteś ty? Chyba się Panu sufit na głowę zerwał… Dziennikarka walnęła kompletnego klopsa i cały kraj się z niej śmieje. Następną osobą, która się wygłupiła była Krysia Janda. Też jej będziesz bronił?

    Lubię to: 6
    • Kowiak

      19 czerwca 2018 o 11:51

      Co wy macie do tej Jandy? Wyraziła tylko swoje zdanie na temat januszowego kibicowania. Bardziej wuglupil się Tomaszewski (jak zawsze gdy tylko otwiera buzię) nazywając ją wrogiem narodu.

      Lubię to: 26
      • Roo

        19 czerwca 2018 o 12:24

        Powiem tak. Krysia Janda miała coś powiedzieć na kibiców, to zaprosili ją do TVN-u. Widowni w teatrze jednak taką opinią nie zapełni, a w przyszłości z tylnego rzędu może jakaś kolba kukurydzy polecieć…

        Lubię to: 1
  2. Zdzis

    19 czerwca 2018 o 11:30

    ZNYKu raz na kilka odcinków swoją elokwencją i niekonwencjonalnym podejściem robi bardzo dobrą robotę.
    .
    .
    .
    .
    Ale zdecydowanie nie w tym.

    Lubię to: 21
    • bartekmarchewka1@gmail.com

      19 czerwca 2018 o 13:11

      I intelektualnymi prowokacjami, które czasem są na poziomie Legii, częściej Wisły Płock a dzisiaj to Górnik Łęczna. Zwłaszcza w zderzeniu z faktem odebrania przez red. Borka Canalowi + przedostatnią perłę w koronie, jaką jest Liga Mistrzów.

      Lubię to: 7
    • Neithan

      19 czerwca 2018 o 15:20

      Sezon wakacyjno-ogórkowy nie służy redaktorom. Nie wiem czego gorzej mi się słuchało – dramatyzowania na temat kolorów trawy, koszulek i logo Gazpromu, marudzenia jak to nasza reprezentacja jest beznadziejna, czy koronowania Lewandowskiego na najlepszego polskiego piłkarza EVER. Czasem warto zajrzeć do encyklopedii i sprawdzić co osiągnęli tacy piłkarze jak wspomniani w Palmie Boniek i Lubański, a czego Robertowi życzę bo wtedy czeka nas piękny miesiąc :)

      PS. Polski Salenko (G.Lato) to 10 bramek na 3 turniejach mistrzostw świata. Tyle samo co Batistuta czy Lineker. Więcej niż Maradona, C.Ronaldo i Messi.

      Lubię to: 8
      • Lucek71

        19 czerwca 2018 o 15:54

        ZNYK podobnie jak Panu redaktor z TVN nie zagląda do piłkarskiej encyklopedii ;)

        Lubię to: 3
  3. kigenx@gmail.com

    19 czerwca 2018 o 11:53

    My guys: Mo Wagner, Dante DiVincenzo

    Lubię to: 2
  4. patyn

    19 czerwca 2018 o 11:54

    Opole za panowania Piastów powstawało jako polskie miasto. Jeżeli chodzi o późniejszą historię to owszem było niemieckie, podobnie jak Wrocław czy Katowice (nazwa niemiecka Opola – Oppeln). Na dzień dzisiejszy w Opolu mieszka bardzo mało Niemców, jest zwykłym polskim miastem, jednak w wielu mniejszych miejscowościach w województwie opolskim rządzi i stanowi większość – mniejszość niemiecka, stąd chociażby tablice przy drogach z nazwami miast w języku polskim i niemieckim. Podsumowując: Opole oraz największe miasta na Opolszczyźnie – rządzą Polacy. W małych miejscowościach i wsiach – bardzo duża mniejszość niemiecka.

    Lubię to: 12
    • Neithan

      19 czerwca 2018 o 12:33

      Wrocław to nawet bardziej czeski niż niemiecki czy polski. Przynajmniej jeśli chodzi o lata panowania.

      Lubię to: 1
      • Dr Ćma

        19 czerwca 2018 o 22:05

        Matura to bzdura?

        Lubię to: 1
        • Neithan

          19 czerwca 2018 o 23:03

          Założony przez Czechów, o wiele dłużej im podległy (leżący w granicach ich wpływów) niż Niemcom/Prusom

          Lubię to: 2
          • Dr Ćma

            20 czerwca 2018 o 23:54

            Tylko pozornie i bez wnikania w meandry historii, dlatego nie masz racji.

            Demograficznie Wrocław nigdy nie był miastem czeskim. Przykładowo, za czasów wojen husyckich w XV wieku, mimo przynależności do Czech od dobrych kilkudziesięciu lat (+/- od połowy XIV wieku), Wrocław był bastionem katolicyzmu. Co więcej, Królestwo Czeskie przez wiele, wiele lat podlegało monarchii Habsburgów, którym z definicji bliżej do Niemców niż Czechów.

            Bez wdawania się w szczegóły, te blisko 500 lat „panowania” Czechów nad Wrocławiem pozostaje mocno kontrowersyjną kwestią. Niemniej, największe piętno na historii miasta wyryli Niemcy, bez dwóch zdań.

            Lubię to: 2
    • Szymi

      19 czerwca 2018 o 13:57

      Chopie, za czasow piastow nie bylo czegos takiego jak Polska…

      Lubię to: 7
  5. pawelppp@vp.pl

    19 czerwca 2018 o 12:45

    My guys:

    -luka doncic (wzialbym go z 1, on bedzie najlepszym zawodnikiem tego draftu!poza tym tez nie jestem fanem papy aytona)

    -j.jackson – gdyby trafil do bostonu lub sas bylby ofensywno-defensywna bestia za pare lat (ale pojdzie do atlanty lub memphis, wiec nie wiem jak to z nim bedzie)

    -mo bamba (to sie nie moze nie udac)

    Sleepers:

    – Donte DiVincenzo(white power! swietne fundamentals, rzut, iq i sensowny atletyzm)

    -Chandler Hutchison (czemu tak cicho o nim?)

    -Jerome Robinson (prolific scorer, dajcie go do gsw i nie trzeba mccawa ani j.crawforda)

    -honorable mentions (“michalczuk”;p, duval, g.allen i anerfee simmons)

    High Bust potential:

    – robert williams (tyrus thomas)

    – malvin bagley (wyzszy david lee)

    – d’ayton? (na wyrost ofc, ale to nie jest pewny pick, rzut jest flat i wcale dobrze nie wyglada, wiek niepewny a mental? w ktoryms wywiadzie mowil, ze odkad przyjechal do usa w wieku 13-14 lat traktuje koszykowke jak prace) Mysle, ze bedzie dobry, ale nie dorosnie do hype’u. Za kilka lat ten wybor moze b.zle wygladac.

    High risk/high reward:
    -michael porter (to moze byc nowy t-mac a moze byc tez pacjentem premium ktorejs kliniki, mowiac krotko – zdrowie, zdrowie, i jeszcze raz zdrowie)

    PS. a polska jedzie dzisiaj z zsenegalem 2-1 lub 3-1 co najmniej 1 brameczka lewego.

    Lubię to: 6
  6. Angel of Goodness

    19 czerwca 2018 o 12:54

    Film o którym mówi Maciek to Uwolnienie, świetne męskie kino gdzie źli są naprawdę źli.
    Fantastycznie zagrał tutaj szczególnie Jon Voight.
    Mimo, że film jest z początku lat 70 to kiedy oglądałem go po raz pierwszy zrobił na mnie duże wrażenie. Polecam.

    Lubię to: 8
    • mopearls15

      19 czerwca 2018 o 13:18

      “Deliverence”-kapitalny film!!!
      A Voight i RaynoldsW-klasa.
      Ten bezzębny koleś z lasu do dzisiaj jest dla mnie symbolem zła tkwiącego w człowieku..
      Mocne wrażenie,nie to co dzisiejsze “stonogi”

      Podobne w tym klimacie”Rituals” (1977) i “Zniknięcie(Spoorloose) (1988).

      Kto nie widział,polecam.

      A czemu “Uwolnienie” w Palmie?-jeszcze nie odsłuchałem.
      …scena z harmonijką?

      Lubię to: 3
      • Angel of Goodness

        19 czerwca 2018 o 13:59

        Ot taka mała dygresja Maćka – temat gwałtów na mężczyznach

        Lubię to: 4
        • mopearls15

          19 czerwca 2018 o 14:16

          Aaa…OK!

          a już wiem…szalony pawian!

          Tak czy siak,dzięki.

          Lubię to: 3
          • pwoloszun

            19 czerwca 2018 o 20:43

            Macka niby nie obchodzi wynik, ale walczy o Lewandowskich & Co. jak Ci biedni afroamerykanie(?) o dziewictwo

            PS Szalony Pawian <3

            Lubię to: 4
    • Piotr Kolanowski

      19 czerwca 2018 o 15:04

      Prawda. Wyborne, mocne kino. W obsadzie był jeszcze oczywiście Ronny Cox.

      Lubię to: 3
  7. Bartekkk

    19 czerwca 2018 o 12:58

    Nie rozumiem narracji Znyka:
    Senegal – gladiatorzy po 1,90m, świetni piłkarze
    Polska – Lewandowski sam, reszta obsrana albo pomyłki.

    Idealnie podsumowuje to ta koszulka “nic się nie stało”, którą, o ile dobrze pamiętam, Znyk uznał za fajną/śmieszną/jakkolwiek…

    Polska kadra to nie NYK.

    Lubię to: 12
  8. balham

    19 czerwca 2018 o 13:14

    Jakie to niby Borek głupoty wygaduje od 10 lat ? Na kolanach do canal plus chce wrócić? Nikt go tam nie chce? Znyk chyba pomyliłeś osoby.

    Lubię to: 21
  9. wojciech.przydzial@gmail.com

    19 czerwca 2018 o 16:15

    Borek to chyba Polsat a nie Canal plus znyku coś Ci się pomyliło czy tak specjalnie powiedziałeś?
    Chyba że ja jakoś przegapiłem jego transfer

    Lubię to: 0
  10. rdnc

    19 czerwca 2018 o 18:37

    Znykajacy !!! Wieszczu !!! Chylę czoła 😀
    Mamy top 2!!! Top 2 najbardziej kuriozalnych bramek na mundialu hehe
    Wiedziałem ze Ty wiesz od czasów impresji 😜

    Lubię to: 26
  11. mariu7

    19 czerwca 2018 o 19:16

    Znyk dziękuje wygrałem zakład (kwota to roczny abonament 6G) dzięki Tobie…

    Lubię to: 11
  12. xmiciek

    19 czerwca 2018 o 19:32

    Prorocy!
    zNYK przepowiedział dokładnie dwie bramki Senegalu, a Maciek, że Polska strzeli ze stałego fragmentu gry. Chylę czoła i czekam na kolejne zapowiedzi.

    Lubię to: 10
    • Barton

      19 czerwca 2018 o 20:04

      Ja obstawilem Senegal 2- Polska 1 niestety kuponik nie wszedł po Kolumbia.

      Lubię to: 3
  13. Szymi

    19 czerwca 2018 o 22:04

    Prorok panie…

    Lubię to: 2
  14. pwoloszun

    19 czerwca 2018 o 23:08

    Ajjj, tak niewiele zabraklo. No szkoda.

    Lubię to: 2
  15. BrandonRoyForPresident

    20 czerwca 2018 o 00:31

    To moje 0,03 PLN po przesłuchaniu połowy. #takwiemnikogo
    Nie oglądałem meczu i nawet dobrze się z tym czuję. W ogóle żadnego meczu Mundialu nie widziałem i raczej nie zobaczę. A to dlatego, że trochę nie rozumiem:
    a) oglądania eventu organizowanego przez organizację na pograniczu mafii (MŚ w Rosji, MŚ w Katarze, no serio? A to tylko najbardziej oczywisty przykład) i do tego jeszcze przejmowaniu się bardziej Panem Borkiem czy tym co powiedziała Pani Janda,
    b) konceptu walki państw w sporcie – akurat dany Pan piłkarz urodził się po naszej stronie granicy to gra z nami, bo tak przebiega ta linia na mapie i będzie grał z innymi z tej samej strony tej linii, których nie zna, czasem na oczy wcześniej nie widział, przeciwko tym zza drugiej strony tejże linii i jeszcze ma mnie to w jakiś sposób reprezentować. Tak, wiem, wspólna kultura, wspólny język itd., no ale co to ma do grania w piłkę nożną. I to jeszcze dziś w świecie Internetu, świecie coraz bardziej kosmopolitycznym.
    A mówi to ktoś kto jako świeżo 8-letni dzieciak oglądał Euro 2000 i do dziś pamięta brameczkę Wiltorda z lewej strony. po długim słupku w samej końcówce finału na remis (i to ujęcie z kamery zza bramki), a potem piękny gol Trezegueta w dogrywce. Zatem nie byłem w tym miejscu gdzie jestem dziś od zawsze, wręcz przeciwnie, też nie mogłem doczekać się tych turniejów.

    Lubię to: 0
    • BrandonRoyForPresident

      20 czerwca 2018 o 00:34

      “Świeżo 8-letni” – niefortunnie sformułowałem – po prostu urodziny 24.06. (jak Messi, ha ha :) ).

      Lubię to: 0
  16. dlewandowskidariusz@gmail.com

    21 czerwca 2018 o 15:46

    Do ZNYKA np. Paweł Jasienica Polska Piastów. Polecam.

    Lubię to: 0
  17. v2o@wp.pl

    27 czerwca 2018 o 13:28

    Odsłuchałem dopiero dziś, po spędzeniu tygodnia w Rosji i oglądaniu tego wątpliwej jakości spektaklu w wykonaniu naszych piłkarzy…. słucham zNYKa i jakby cholera powrócił z przyszłości!!! Gratuluję chłodnego i absolutnie celnego oglądu sytuacji. Balon był napompowany do granic i pękł z hukiem, a że żyjemy w kraju bez bohaterów to nasi piłkarze płynnie w ciągu 90min przeszli z uwielbienia w opluwanie. Cały ten mundial – od kadry po kibiców -obnażył nasze najgorsze cechy narodowe.

    Lubię to: 0