Pikle do Kawówki (37): Dwa tygodnie do Draftu 2018. Co już wiemy


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 6 czerwca 2018
fot. AP Photo

fot. AP Photo

Już za dwa tygodnie Draft 2018. Mogłoby się wydawać, że ten czas teraz, to okres przestoju, wyczekiwania, nieufania informacjom i że w gruncie rzeczy nie ma o czym mówić – NIE-PRAW-DA.

Razem z Sebastianem MAMY o czym mówić, bo mamy bardzo dużo tropów i szeptów dotyczących wyborów drużyn w Top-10.

Mamy dla Was informacje, wypowiedzi zainteresowanych, kto z kim jadł, kto z kim się spotyka oraz nasze spekulacje, tejki, wizje i co jeszcze!

Czy wybór nr 1 zostanie przedstawiony już dziś w Phoenix?

Dlaczego Luka Doncić spada w mocku Draft Express?

Jak Boston może wdrapać się po Bambę?

I kto jeszcze myśli o wdrapaniu się, a kto o zejściu w dół i po co.

Sebastian podsumowuje też decyzje koszykarzy, którzy z procesu draftowego wrócili na przyszły sezon do NCAA oraz tych, którzy zdecydowali się w drafcie zostać. Jest też mały Ponitka-talk i o tym jak Papież pomógł Villanovie.

Dobrego odbioru!

 

Login Required
 

44

Komentarze

  1. dlewandowskidariusz@gmail.com

    6 czerwca 2018 o 13:02

    Pikle jak tlen 😁.

    Lubię to: 4
  2. @pilkakwadratowa

    6 czerwca 2018 o 13:18

    A jak to jest w przypadku wybranych graczy, którzy nie idą do ligi z ich kontraktami? Jeśli taki Doncic zostanie rok w Europie to druzyna dalej ma go na cztery lata debiutanckiej umowy, czy to jest w jakiś sposób liczone od momentu draftu nawet jeśli, jak mniemam, pieniędzy nie weźmie?

    Lubię to: 3
  3. qbeq

    6 czerwca 2018 o 15:12

    According to
    https://www.nba.com/suns/press-release/suns-host-pre-draft-workout-deandre-ayton

    Availability will be an interview session only at approximately 11:30 a.m. in the Al McCoy Media Center (i.e., no opportunity for cameras to capture footage as the prospect completes the workout).

    Więc tylko interwju będzie transmitowane, workout niestety nie.

    Lubię to: 0
    • Sebastian Hetman

      6 czerwca 2018 o 15:44

      Ale główne clue jest takie, że media mogą obejrzeć ten workout, ale bez kamer :) Phoenix robią w sumie tym mały statement i chcą się pochwalić na zasadzie “No, obejrzycie sobie naszego Boga co nas uratuje, róbcie kliki i hype”. Ja to tak odczuwam… coraz dalej ten Doncic od nich i nie jest to jakaś zasłona dymna raczej.

      Lubię to: 2
      • qbeq

        6 czerwca 2018 o 15:57

        No w sumie racja, kamery wyłączą, ale hajp budowany będzie.

        Tak poza tym, to ja nadal liczę, że tę organizację uratuje D-Book, czy to z Aytonem, Donciciem czy jeszcze kimś innym i swojej wersji się będę trzymał ;)

        Lubię to: 0
  4. dlewandowskidariusz@gmail.com

    6 czerwca 2018 o 17:12

    Fultz z koszulkami do Afryki 😂😂😂Mega!!!

    Lubię to: 2
  5. stypulkovski

    6 czerwca 2018 o 21:03

    A gdyby tak spakować Kyriego za pick w Top5? Szalone, ale z drugiej strony opcji ofensywnych w tym zespole jest mnóstwo. To nie jest Cleveland, gdzie jest O P C J A numer 1 i szrot.

    Al+Hayward to 60 milionów rocznie, ale nikt nie odda za żadnego z nich picku w Top5. Chyba, że mooooooże przehandlować jednego za kilku dobrych role-playerów. Plus nie wiem, czy nie mieć lepiej switchowanie, trójki i defense na każdej pozycji. Kyrie jest elitarnym graczem, ale to bardziej typ w stylu chowania na kimś w obronie + ma 193cm wingspanu. Nie zdziwię się, jeśli przed draftem nasilą się takie dyskusje.

    Pomijam fakt, że któryś z piątki Rozier-Brown-Tatum-Hayward-Horford i tak nie mieści się w lineupie z Kyriem czy z graczem, który zostanie przehandlowany za Kyriego. Bogactwo część główna…

    Lubię to: 3
    • Behemot

      6 czerwca 2018 o 22:54

      Już nie mówiąc o tym, ile regularnie opuszcza.

      Lubię to: 0
    • youngpusseydon

      6 czerwca 2018 o 23:11

      w Bostonie takie bogactwo, że Danny na święta każdemu zestawy ZIRHa wysyła.
      Danny “the Klejnot Nilu” Ainge

      Lubię to: 5
      • stypulkovski

        6 czerwca 2018 o 23:51

        Wytłumaczę wam, jak się robi trade’y. Myślicie że wiecie, no ale niestety wasi śmieciowi menedżerowie na Brooklynie nie wiedzą, o czym mówią. Danny wam wszystko wytłumaczy celtycką metodą.

        Lubię to: 2
  6. picobello

    6 czerwca 2018 o 21:22

    Uwielbiam MRAP ale Pikle to jest sztos!

    Lubię to: 7
  7. siepu

    7 czerwca 2018 o 09:41

    Czy ktoś mi może wytłumaczyć, po co w 2018 roku w z jedynką wybierać centra, który nie broni, nie rzuca i nie nazywa się Shaq? Jakby ktoś bardzo chciał to przecież Derrick Favors jest do wzięcia po taniości (i przynajmniej broni).

    Lubię to: 0
    • Sebastian Hetman

      7 czerwca 2018 o 11:49

      Ayton to nawet czwórka, rzuca, bronił w NCAA 4-ki po 204-206 cm, fizycznie mało kto jest tak w tym roku przygotowany. Ale to sprawa Suns, nie moja :)

      Lubię to: 2
      • siepu

        7 czerwca 2018 o 12:18

        Co do fizyczności się zgadzamy, człowiek wygląda niesamowicie. Ale rzut nie sięga poza midrange a obrony po prostu nie ogarniał… No nic, trzymam za niego kciuki.

        Lubię to: 1
        • Pull Up z mid-range

          7 czerwca 2018 o 20:53

          Towns miał nie rzucać w ogóle.O obronę też się martwię ale że będzie rzucał z dystansu i maszynką na 20 10 to jestem pewny.

          Lubię to: 1
          • siepu

            7 czerwca 2018 o 21:01

            Właśnie to jest nawet zabawne – profil ofensywny Townsa i Aytona po uniwerku jest bardzo podobny, Towns nadrabiał świetną obroną. Trochę śmiesznie wyszło bo okazało się, że te wszystkie staty są dzięki kumplowi, który trafił do Sacramento :) Więc akurat tutaj jakiś powód do optymizmu jest.

            Lubię to: 1
          • stypulkovski

            7 czerwca 2018 o 22:17

            Towns rzucił 2/8 za 3 podczas kariery w Kentucky, natomiast Ayton 12/35. Próbka mała, ale idzie obejrzeć wszystkie jego próby – to nie są prayery, rzuca z midrange, które nie kończy się na linii rzutów wolnych (shotcharty są na ESPN przy play-by-play). Nie jest to LMA, ale też Chris Paul nie machnie ręką, gdy zostawi go za łukiem.

            Jeśli chodzi o shooting, to taki Myles Turner to IMO dużo lepsze porównanie.

            Lubię to: 1
  8. Arek Aaron rzutzdystansu.wordpress.com

    11 czerwca 2018 o 23:07

    Najciekawsze dla mnie natomiast jest to, czy Trae Young zostanie wybrany przez Magic, ktorzy po oddaniu Paytona bedą potrzebować rozgrywajacego z rzutem, czy jednak bedzie to drużyna z NY. Obejrzałem jego highlighty i on naprawdę przypomina troche Bibby’ego. Watpię zeby został wybrany przez Cavs tak jak to pokazują w mockach. Moze jeszcze Atlanta bo u nich ma poleciec gdzieś Schroeder z tego co plotkują w necie.

    Lubię to: 0