Dniówka: Game 6. Ostatni mecz LeBrona w Cleveland?


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 25 maja 2018
fot. League Pass

fot. League Pass

Jest już naprawdę blisko.

Brakuje tylko po jednym zwycięstwie w każdej z serii, żebyśmy w wielkim Finale obejrzeli pojedynek dwóch innych drużyn, niż te, które grały w czerwcu w trzech poprzednich latach. Jesteśmy o krok od przerwania tej niesamowicie długiej dominacji LeBrona Jamesa na Wschodzie i zatrzymania raczkującej dynastii Golden State Warriors. Też o krok od sensacji, bo kto przed sezonem przypuszczał, że w Finale mogą znaleźć się dwa inne zespoły? Jeszcze przed startem Finałów Konferencji obie te ekipy dominujące NBA w ostatnich latach wydawały się być faworytami. I jeszcze może się okazać, że obie ponownie znajdą się w Finale, ale jeśli tak się stanie, przynajmniej będzie wiadomo, że potwierdzili swoją wielkość przetestowani w trudnych warunkach i pod ogromną presją. W tym momencie znajdują pod ściana i tylko jedna porażka dzieli ich od rozpoczęcia wakacji. Zrobiło się naprawdę ciekawie.

Ale mimo że jest już tak blisko, to ciągle jeszcze trudno do końca uwierzyć, że za chwilę możemy obejrzeć starcie między Houston Rockets i Boston Celtics. Czy to naprawdę realny scenariusz? Tylko jedno zwycięstwo, ale może aż jedno? Nadal wydaje się, że obie serie rozstrzygną się dopiero w siódmym meczu, a wtedy wszystko może się wydarzyć.

Dzisiaj LeBron James będzie walczył o przetrwanie i powrót do Bostonu na Game 7.

Boston @ Cleveland (3-2) 2:00

Mecze na Zachodzie może są brzydkie, ale przynajmniej w ostatnich dwóch nie brakowało emocji i oba kończył się dopiero w ostatnich sekundach. Coś się dzieje, tymczasem na Wschodzie jak na razie wieje tylko straszną nudą. Zawsze wygrywają gospodarze i są to kolejne zdecydowane zwycięstwa, rozstrzygane już w pierwszych minutach. Za nami pięć meczów, a jedynie w Game 2 mieliśmy zmianę prowadzenia w drugiej połowie. Nawet tak kluczowy Game 5 rozczarował, dlatego trudno mieć tutaj wielkie oczekiwania. Cavaliers muszą wygrać, żeby pozostać w grze, a Celtics mają zabezpieczenie jaką jest perspektywa ostatniego meczu w swojej twierdzy.

__________________________________

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Dokładne informacje i instrukcja jak wygląda proces zakupu znajdują się na stronie FAQ

Jeśli nadal masz wątpliwości, zapraszamy do naszej sekcji z darmowymi artykułami, gdzie będziesz mógł przekonać się, że naprawdę warto.

Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Abonament 30 dni19 zł
Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Abonament 90 dni49 zł
Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Abonament 360 dni159 zł

26

Komentarze

  1. rycerz17

    25 maja 2018 o 12:39

    Nastawiam budzik. Boston to wygra w 6. Nie wierzyłem przed serią, ale po tych 5 meczach widać ewidentnie, że Cavs są za ciency na finały w tym roku. Sam LeBron im nie wystarczy.

    Lubię to: 10
    • Wila Nuff

      25 maja 2018 o 19:28

      Myślę tak samo i mam wielką nadzieje, że zyści się to o czym napisałeś. Żeby jeszcze tylko Rockets wygrali i doszli do finału….

      Lubię to: 3
  2. krog

    25 maja 2018 o 12:40

    Właśnie zdałem sobie sprawę, że nie wygrywając w tym roku GSW nawet nie będą mieć b2b. To definitywnie zakończa jakąkolwiek dyskusję o ich teamie w kategorii best team ever.

    Lubię to: 21
    • lukostro

      25 maja 2018 o 15:02

      Noo, podobnie jak San Antonio. Dobra drużyn, która umie mistrzostwa zdobywać ale nie obronić.

      Lubię to: 9
  3. Spurs Protector

    25 maja 2018 o 13:02

    Lue to jakiś amator…

    Lubię to: 18
  4. morfiszon

    25 maja 2018 o 13:49

    Chciałbym by Boston wygrał w Q Arenie, bo wtedy LBJ miałby jakieś wyzwanie w następnym sezonie(może by gracze Bostonu weszli do głowy LBJ ;) ) , a zdaje się, ze mu tych wyzwań zaczyna brakować powoli. :)

    Lubię to: 6
    • Pull Up z mid-range

      25 maja 2018 o 14:01

      To że ten sezon tak się potoczył i Cavs nie stali się zespołem na poziomie mistrzostwa nie znaczy że mu brakuje motywacji/wyzwań.Na pewno chciałby teraz stawić czoła Warriors i pokonać ich bez wymówek o zdrowiu i z Durantem zamiast Barnes’a.Jego kolejny podpis z jakimś zespołem pokaże że dalej chce zbierać pierścienie.

      Lubię to: 5
    • lukostro

      25 maja 2018 o 15:03

      Czy sugerujesz, że z braku wyzwań trochę mu się nie chce?😉

      Lubię to: 12
  5. Locondo Crew

    25 maja 2018 o 14:42

    Lebron ma już najwięcej nominacji do 1st team w historii – 12?

    Lubię to: 7
  6. grasshooper

    25 maja 2018 o 16:21

    Cavs wygrają to spotkanie i całą serie tak jak typowałem od samego początku.Mark my words.

    Lubię to: 5
    • Matek

      25 maja 2018 o 16:40

      grasshooper
      22 maja 2018 o 11:21
      „…Przy 2:0 napisałem nawet, że muszą wyrwać choć jeden mecz bo inaczej przy wyrównaniu serii oddadzą momentum zespołowi z Ohio.Tak się stało i przewiduję teraz zwycięstwo CC w meczu numer 5.”

      Sprawdzam

      Lubię to: 24
      • Wolver

        25 maja 2018 o 18:26

        Przed serią kolega twierdził, że Cavs przeżują i wyplują Boston czy Philly, ktokolwiek wygra tamtą serię. W końcu trafi :)

        Lubię to: 9
      • grasshooper

        25 maja 2018 o 18:56

        Pisałem też wcześniej, jeśli poszukasz, że Cavs wygrają tę serie bo w przeciwieństwie do Celtics mogą wygrać mecz na wyjeździe.Zdanie podtrzymuje i ciągle uważam, że jeśli dojdzie do 7 meczu to Cavs go wygrają.A wczesniejszy typ po prostu zgrywał się z moja predykcja w typerze czyli 4:2 dla CC.Tak samo zresztą twierdziłem, że Rockets są w stanie wygrać serię kiedy inni wieszczyli sweep po pierwszym meczu bo typowałem 4:3 dla Houston.Rozumiem, że jak Rox wygrają w 6 to też się przyczepisz?

        Lubię to: 0
        • Matek

          25 maja 2018 o 19:16

          Większość ludzi napisałaby, że tym razem typ im nie wszedł lub zażartowałaby w umiejętny sposób. U Ciebie z odniesienia do jednej wypowiedzi robi się odniesienie do innych, tylko częściowo związanych.
          To tyle ode mnie w tym temacie.

          A w finale konferencji niech wygra lepsza drużyna.

          Cheers!

          Lubię to: 9
          • grasshooper

            25 maja 2018 o 22:27

            No bo jak ktoś odnosi się do jednej z moich wypowiedzi chcąc udowodnić, że mijam się z prawdą co do mojego typu to pokazuje, że tak nie jest.Czy nie trafiłem typu ze zwycięzcą meczu numer 5?Oczywiście?Ale jakie to ma znaczenie w kontekście zwycięzcy serii którego typowałem tak samo bez względu na kolejne rozstrzygnięcia?Napisałem wcześniej:

            grasshooper

            16 maja 2018 o 12:43

            Boston musi urwać w Cleveland jeden mecz.Tylko tyle i aż tyle zważywszy na ich grę wyjazdową w obecnych playoffs.Jesli opuszczą Ohio ze stanem 3-1 to seria jest zamknięta ale jeśli dadzą Cavs to wyrównać to momentum będzie po stronie Cleveland a presja po stronie Stevensa i młodego trzonu.

            Celtics nie wygrali póki co meczu w Cleveland.Typuję więc to samo od początku – porażkę w przypadku braku zwycięstwa na wyjeździe.Nic się nie zmieniło.Różnica jest taka, że teraz po prostu zakładam iż muszą wygrać mecz numer 6 a nie któryś z meczy 3 czy 4.Ale ja nie zmieniam typów na wygranych serii po każdym pojedynczym meczu jak co poniektórzy.

            Lubię to: 0
          • Lucek71

            25 maja 2018 o 22:28

            Można też czuć, że Boston wygra tę serie, ale typować Cavs w 4. Generalnie wszystko można :)

            Lubię to: 11
          • grasshooper

            25 maja 2018 o 22:51

            Żałuję, że nie jestem Mackiem Kwiatkowskim.Życie byłoby wtedy znacznie prostsze…

            Lubię to: 4
  7. Araggorn

    25 maja 2018 o 18:38

    Paul nie zagra w 6 meczu i podobno niewielkie szanse by zagrał w ewentualnym siódmym.

    Lubię to: 1
  8. Il48

    25 maja 2018 o 21:45

    Źle z tym Chrisem Paulem znowu Rockets są blisko ale bez Paula nie dadzą rady w tych dwóch meczach

    Lubię to: 1
  9. Paszczak

    25 maja 2018 o 22:36

    Typ, że Cavaliers zrobią Blowout na Celtics i będzie game 7.

    Kontuzja CP to nieodłączna część sezonu NBA.

    Lubię to: 2
  10. Tomasz

    26 maja 2018 o 03:21

    Ja prdlę, nie ma sensu oglądać na żywo bo sędziowie właśnie drukują dla Cavs. Boston prowadzi? To trzeba pomóc bo kawalerzyści wyglądają słabo.
    Faul ofensywny Morrisa (bez piłki!) na Greene? Za chwilę Horford zbiera piłkę pod koszem Cavs i jest faulowany, dostaje po rękach ale gwizdek milczy? LeCavsiątka nabierają rozpędu i wychodzą na prowadzenie w 2 kwarcie…
    NBA where $$ always counts

    Lubię to: 2