Kajzerek: Liga bije się o jeden procent

2
fot. Javier Rojas / Newspix.pl
fot. Javier Rojas / Newspix.pl

14 maja Sąd Najwyższy w Stanach Zjednoczonych podjął decyzję, na którą sport w Ameryce czekał od wielu lat. Komisarz Adam Silver był przekonany, że prędzej czy później zakłady bukmacherskie zostaną zalegalizowane we wszystkich Stanach i ma już gotowy plan, zresztą dawno wprowadzony w życie. To jednak dopiero początek długiej i karkołomnej drogi ustalania, wprowadzania i egzekwowania praw, które będą powiązane z zarabianiem pieniędzy na obstawianiu meczów NBA.

Komisarz dostrzega w tym ogromną szansę na utworzenie kolejnego źródła finansowego, które wzmocni budżet ligi i rzecz jasna pozwoli także zarobić zespołom. NBA chce 1% od każdego zakładu, co jest szalone. Biorąc pod uwagę zainteresowanie bukmacherką na świecie – suma byłaby bez wątpienia pokaźna. Liga już teraz ma silne lobby we wszystkich stanach i będzie miała, gdy te zaczną opracowywać swój własny plan na wykorzystanie ostatniej decyzji Sądu Najwyższego. W gruncie rzeczy Kongres mógłby ustalić jednolite przepisy, ale najprawdopodobniej wszystko zostawi w rękach gubernatorów.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułDniówka: Thompson wyłączył Horforda z gry. Wolves nie oddadzą Townsa, ale powinni wymienić Wigginsa
Następny artykułWake-Up: Cavaliers doprowadzili do remisu w Finałach Wschodu, 44 punkty LeBrona

2 KOMENTARZE