Wake-Up: Celtics rozbili Cavs na otwarcie Finałów Wschodu. Tylko 15 punktów LeBrona

11

W zeszłym roku Finały Wschodu rozpoczęły się od zdecydowanej wygranej gości na parkiecie w TD Garden, teraz natomiast to Boston Celtics dominowali od samego początku. Przeszli się po Cleveland Cavaliers, zaliczając efektowny blowout na otwarcie. Potwierdzili tym samym, że są znacznie lepiej niż rok temu przygotowani na pojedynek z drużyną LeBrona Jamesa.

Cleveland @ Boston 83:108 (0-1)

Samozwańczy najlepszy obrońca na LeBrona z tych ze zdrowym mięśniem czworogłowym wyszedł w pierwszej piątce Celtics po raz pierwszy w tych playoffach i chcąc przyciągnąć uwagę nagłówkiem można by napisać, że Marcus Morris zatrzymał lidera Cavaliers. James rozegrał swój zdecydowanie najsłabszy mecz tych playoffów. Zdobył najmniej, tylko 15 punktów, trafił 5/16 z gry, do tego popełnił 7 strat i był -32.

Tymczasem Morris miał swój najlepszy występ playoffach. Zdobył najlepsze 21 punktów (3/4 za trzy), zebrał 10 piłek i odegrał ważną rolę w ograniczeniu Jamesa, bo od startu zajmował się pilnowaniem go. Ostatecznie w 24 posiadaniach, w których go bronił lider gości zdobył 5 punktów przy 2/6 z gry. Ale to przede wszystkim była fantastyczna praca całej drużyny w obronie. Celtics po raz kolejny przypomnieli, że nie przez przypadek dysponowali najlepszą defensywą w sezonie zasadniczym i zupełnie zatrzymali Cavaliers. W pierwszej połowie pozwolili im tylko na 35 punktów, a w całym meczu ograniczyli do 36% z gry.

Gospodarze bardzo szybko przejęli kontrolę nad meczem, nie dając nawet szans rywalom na podjęcie walki. Zrobili run 17-0, wygrali pierwszą kwartę 36-18, a na przerwę schodzili z 26-punktowym prowadzeniem, co jest najwyższą różnicą rywali po pierwszej połowie w playoffowej karierze Jamesa. Przed czwartą kwartą gościom udało się zmniejszyć stratę do -14, ale Cetlics zaraz wybili im z głowy jakiekolwiek nadzieje na comeback, zdobywając pierwsze 7 punktów w ostatniej części meczu.

LeBron opowie jak dokładnie wyglądał ten run:

Al Horford był rewelacyjny po dwóch stronach parkietu zaliczając 20 punktów (8/10 z gry), 6 asyst i 2 bloki. Razem z Jaylenem Brownem w pierwszej kwarcie zdobyli więcej punktów niż cała drużyna gości. Brown miał ich wtedy 13, a w sumie zdobył 23. Jayson Tatum dołożył 16, podczas gdy Terry Rozier zanotował 8 asyst.

Celtics pozostają niepokonani w playoffach na własnym parkiecie. To już 8-0.

W ekipie z Cleveland najlepszym strzelcem był Kevin Love z dorobkiem 17 punktów, ale mimo że wmuszał switche, gospodarze nie pozwolili mu wykorzystywać mismatchy.

Cavs też bardzo brakował rzutów za trzy, bo w pierwszej połowie nic nie trafili (0/12), a cały mecz zakończyli z 4/26 zza łuku. 83 punkty to ich najniższa zdobycz od czasu pierwszego meczu playoffów, kiedy również zostali zupełnie rozbici. Wtedy było to bardziej dotkliwe, bo grali na własnym parkiecie. Dlatego nie zamierzają specjalnie przejmować się tą porażką. Na razie to tylko jeden bardzo słaby mecz i postarają się odpowiedzieć w kolejnym.

“I have zero level of concern at this stage. I didn’t go to college, so it’s not March Madness. You know, you get better throughout the series. You see ways you can get better throughout the series. But I’ve been down 0-1, I’ve been down 0-2, I’ve been down before in the postseason. But for me, there’s never no level of concern, no matter how bad I played tonight with seven turnovers, how inefficient I was shooting the ball.

Poprzedni artykułWake-Up: Po trzech dniach przerwy, NBA wraca do gry. Dzisiaj Game 1 w Bostonie
Następny artykułFlesz: Boston Cleveland 1-0