Flesz: Trenera los. Dwane Casey zwolniony po swoim najlepszym sezonie pracy

14
fot. AP Photo
fot. AP Photo

Dwa dni po tym jak został wybrany przez trenerów NBA najlepszym szkoleniowcem w sezonie regularnym 2017/18, Dwane Casey został zwolniony z Toronto Raptors. Jeff Van Gundy nie może doczekać się już niedzielnego meczu nr 1 finałów Konferencji Wschodniej, żeby raz jeszcze skrytykować menedżment zespołu, który zwolnił trenera, który na to jego zdaniem nie zasługiwał.

Były asystent Ricka Carlisle’a z mistrzowskich Dallas Mavericks pracował w Toronto przez 7 sezonów i w 6 z nich Raptors poprawiali swój bilans z poprzedniego sezonu, aż do rekordowego 59-23 w ostatnim.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułSzósty Gracz zapowiada finały Konferencji Zachodniej: (1) Houston Rockets – (2) Golden State Warriors
Następny artykułWake-Up: Po trzech dniach przerwy, NBA wraca do gry. Dzisiaj Game 1 w Bostonie

14 KOMENTARZE

 1. Zobaczymy jeszcze kto go zastąpi ale gdybym był kibicem Raptors który marzy o najwyższych celach to chyba byłbym zadowolony bo imo Ujiri wysyła wiadomość że wypełnianie obiektu w RS i sam udział w postseason to nie to czego chcą.Byłem przekonany że minimum jeden z trójki Casey Lowry Defrozan wyleci i teraz ciekawe czy zostawią skład a winą obarczają tylko trenera czy ciąg dalszy nastąpi.

  Lubię to: 9
 2. Ta decyzja może mieć sens dla Raptors tylko w dwóch przypadkach. Albo zatrudnią kogoś lepszego (na rynku chyba tylko Budenholzer) i spróbują jeszcze raz z tym samym składem, albo pójdą w kompletną przebudowę. Zostawianie obecnego składu i zatrudnianie kogoś w typie Jasona Kidda jest kompletnie bez sensu.

  Lubię to: 13
   • Dobry nauczyciel i fajną atmosferę stworzył w Golden State, ale jego Warriors marnowali swój potencjał na boisku i nie grali w sposób jaki mogli, co później udowodnił Kerr robiąc z drużyny na 1/2 rundę kontendera w jedno lato. Jackson mógłby być dobrym trenerem dla młodej drużyny w przebudowie, ale nie dla drużyny chcącej grać o wysokie cele.

    Lubię to: 1
 3. Robisz dobra robotę,przegrywasz z człowiekiem z którym wiadomo było że przegrasz jeśli nie jesteś GSW i wypierdalają cię z roboty.Równie dobrze mogli go zwolnić przed serią z LeBronem.Przepraszam,z Cavs…

  Lubię to: 42
 4. Ja byłem za tym by zwolnić go po tamtym sezonie bo wiadomo było, że on w PO nic nie osiągnie. Znajdzie nowego pracodawcę. Cholernie ciekawe czy Ujiri będzie miał jeszcze więcej jaj, by pozbyć się głównych postaci ze składu. Obawiałem się, że będzie patrzył przez sentyment na Casey’a bo to podobno dobrzy koledzy. Ainge wymieniłby tam pół składu by zrobić postęp.

  Lubię to: 4
 5. Na ilę nowi Raptors to jego zasługa a na ile jego asystenta? Bo decyzje in game w serii z Cavs, były obsrane. Pytanie, czy to Raptors zawodnicy (lub asystenci) wykreowali Caseya czy na odwrót.

  Lubię to: 13