Wake-Up: Koniec drugiej rundy. Celtics w Finale Wschodu po emocjonującym Game 5

16

Boston Celtics drugi rok z rzędu zapewnili sobie awans do Finałów Konferencji, gdzie ponownie spotkają się z Cleveland Cavaliers. Pozostają niepokonani w TD Garden, ale niewiele brakowało, żeby Philadelphia 76ers wyrwali zwycięstwo i jeszcze przedłużyli serię. To był prawdziwy mecz walki, Sixers nie chcieli kończyć sezonu i obejrzeliśmy niezwykle emocjonujący finisz.

Philadelphia @ Boston 112:114 (1-4)

Jayson Tatum był najlepszym strzelcem gospodarzy z dorobkiem 25 punktów, już po raz siódmy z rzędu mając co najmniej 20 na swoim koncie, czym wyrównał osiągnięcie Donovana Mitchella – druga najdłuższa seria w historii ligi w wykonaniu debiutanta. I to on też dał Celtics kluczowe prowadzenie, kiedy wykorzystał błąd obrony i ściął do kosza przełamując remis na 22.5 sekundy przed końcem.

Joel Embiid pomógł Sixers odrobić dwucyfrową stratę w trzeciej kwarcie i zdobył wtedy 11 ze swoich 27 punktów, ale już w czwartej kwarcie zanotował tylko 1/6 z gry, a przede wszystkimi nie udało mu się wykończyć decydującej akcji. Przy dwupunktowej stracie dostał piłkę w post przeciwko Aronowi Baynesowi, przepchnął go pod obręcz, ale spudłował, dobitka też nie wpadła, a kiedy zebrał piłkę, Terry Rozier wybił ją tak, że odbiła się od Embiida i wypadła na aut. Do końca pozostawało 10.8 sekundy.

“Just a championship play, that’s all.” Rozier

Faulowany Rozier wykorzystał oba wolne, Sixers nie mieli już timeoutu, ale udało im się jeszcze przeprowadzić szybką akcję i JJ Redick trafił daleką trójkę, przywracając gościom nadzieje na przedłużenie serii. Mieli jeden punkt straty na 3.8 sekundy przed końcem. Wtedy faulowali Marcusa Smarta, który spudłował pierwszą próbę z linii. Drugi rzut chciał specjalnie spudłować, żeby odebrać rywalom cenne ułamki sekund przy zbiórce, ale piłka wpadła do kosza. Smart dał Sixers ostatnią szasnę na rzut, który jeszcze mógł uratować ich sezon. Zaraz jednak też Smart (najlepsze w drużynie +10) przypieczętował koniec ich sezonu, kiedy przechwycił dalekie podanie Bena Simmonsa przez całe boisko.

Koniec.

Celtics po raz kolejny okazali się lepsi w crunch time.

Ważną rolę w czwartej kwarcie ponownie odegrał też Al Horford, który ostatecznie zanotował 15 punktów, 8 zbiórek i 5 przechwytów. Jaylen Brown wrócił do pierwszej piątki i zdobył 24 punkty, z czego 16 po przerwie. Rozier popełnił swoją pierwszą w tych playoffach stratę w czwartej kwarcie, ale zrehabilitował się wymuszać decydującą stratę Embiida. Uzbierał 17 punktów, a pierwszą połowę zakończył buzzer-beaterem, który przypieczętował run Celtics dający im 9 punktów przewagi na przerwę.

W Sixers ponownie świetnie zagrał Dario Sarić, który zdobył 27 punktów (3/3 za trzy) i zebrał 10 piłek. Ben Simmons miał dobrą pierwszą połowę spotkania, w sumie zaliczając 18 punktów, 8 zbiórek i 6 asyst.

Sixers jadą na wakacje. Po pierwszej rundzie oczekiwania były znacznie większe, ale mają za sobą bardzo udany sezon, a ta lekcja playoffowej koszykówki od Celtics na pewno pomoże im stać się lepszą drużyną w kolejnych rozgrywkach.

Poprzedni artykułDniówka: Pelicans i Jazz rozpoczynają wakacje. Game 5 w Bostonie
Następny artykułFlesz: Ziemia jest okrągła, więc Kyrie nie dojechał