Flesz: Sztuka nieprzereagowania

20

192 minuty play-offów za nami i raz jeszcze odrabiać będziemy teraz lekcje z nieprzereagowania na wydarzenia z pierwszych spotkań.

Tym bardziej, że parytet osiągnięty w minionym sezonie regularnym powinien dać nam w tych play-offach rekordową ilość meczów nr 7.

Poprzedni artykułWake-Up: Pelicans wygrali w Portland. Raptors po raz pierwszy rozpoczęli playoffy od zwycięstwa
Następny artykułSzósty Gracz zapowiada I rundę play-offów NBA: (4) Cleveland Cavaliers vs. (5) Indiana Pacers

20 KOMENTARZE

1. Kilka spostrzeżeń z meczu GSW-SAS:

1.) Bardzo dobra współpraca Duranta z McGee :)
    2.) Obrona GSW na bardzo wysokim poziomie od początku. Zbiórki w obronie miodzio (oddane tylko 3).
    3.) Ciekawe ustawienie na początku 2 kwarty (Green-Livingston-Cook-West-Thompson), które jednak przegrało swoje minuty.
    4.) Brak koncentracji na początku 2 połowy… Gay rzucił parę łatwych punktów.
    5.) Thompson i Durant udźwignęli w tym meczu pozycję lidera. Thompson w Playoffach często zawodził, a wczoraj pokazał jedynie dobrą grę w ataku i elitarną w obronie.
    6.) White ma wysokie czoło

0
  2. Zaangażowanie Spurs w grę było żartem, Pop też nie pomógł (co do cholery miało dać ustawianie Bertansa przeciwko Livingstonowi?). Na deskach przegrali 51-30, tylko 3 razy zebrali piłkę w ataku (to nieco underrated rzecz, jak Warriors przez cały sezon dobrze zbierają w obronie). Teraz pewnie Rudy Gay wskoczy do piątki, Spurs spróbują zwolnić tempo gry i może będą grać wyżej w ustawieniach Gasol/Aldridge. Jest jeszcze potencjał zrobić z tego serię, ten mecz był nadzwyczajnie dobry dla Golden State i nadzwyczajnie słaby dla San Antonio.

0
  3. Nie rozumiem, czemu Maciek tak broni tych Spurs, kiedy praktycznie nic za nimi nie przemawia. Nawet przewaga trenerska Popa nad Kerrem nie jest aż tak kluczowa, kiedy różnica w talencie obu drużyn jest tak ogromna.
    Poza tym sorry, analogia do zeszłorocznej serii z Houston jest dla mnie nietrafiona, bo tamci Spurs mieli takiego jednego zawodnika, który nie tylko wznosił ich na poziom elitarnej drużyny, ale również w PO grał swoją najlepszą koszykówkę w życiu. A teraz? Kawhi nawet nie jest na ławce przy swojej drużynie.