Dniówka: Scenariusze na rozstawienie 6-8 na Wschodzie. Co dalej z Clippers?

4
fot. AP Photo
fot. AP Photo

Na dwa dni przed końcem sezonu zasadniczego wreszcie znamy prawie wszystkich uczestników playoffów. Zostało już tylko ostatnie wolne miejsce, o które w środę zawalczą prowadzący niesamowity pościg Denver Nuggets i Minnesota Timberwolves, nagle zagrożeni przedłużenim do 14 lat swojej nieobecności w playoffach. W bezpośrednim pojedynku rozstrzygnie się również trzecie miejsce na Zachodzie, a rozstawienie w tabeli może jeszcze się mocno przemieszać. Na Wschodzie wydaje się, że kolejność pierwszej piątki już znamy i pozostała tylko walka trzech drużyn z dolnej części o spotkanie z osłabionymi Boston Celtics w pierwszej rundzie.

Dzisiaj sześć meczów i dla sześciu drużyn będzie to już ostatni występ w fazie zasadniczej. Golden State Warriors i Indiana Pacers będą mieli dzień więcej na przygotowanie się do dalszej gry, podczas gdy Charlotte Hornets, Atlanta Hawks, Dallas Mavericks i Phoenix Suns już jutro rozpoczynają wakacje.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (605): Na ładne oczy
Następny artykułWake-Up: Kompromitacja Warriors w Utah. Kontuzja Moute. 15 wygrana Sixers

4 KOMENTARZE

  1. Pamiętam jak w sesonie 14/15 do ostatnich dni RS nie było wiadomo jak ułożą się pary PO na zachodzie…broniący tytułu Spurs spadli na szóste i grali z Clippers…ehh…co to była za seria. Życzyłbym sobie i Wam choć jednej takiej w tegorocznych PO.

    Lubię to: 6
  2. Cześć Wszystkim, lurkuje od dłuższego czasu, ale to mój pierwszy post.
    Co do rozstawienia na wschodzie na miejscach 6-8 – jest jeszcze jeden czynnik, o którym nikt chyba tutaj nie wspominał. Buck grają o swój pick w drafcie – ten który oddali do Phoenix za Bledsoe. Będą pewni, że go zachowują tylko w przypadku wygranej w Sixers. Jeśli zrównają się bilansem z Heat lub Wizzards ich szanse spadają do 50 lub 33% (zależy czy będzie two-way czy three-way tie).

    Lubię to: 17