Wake-Up: Nuggets bliżej ósemki, Clippers dalej w grze. LeBron pokonał Raptors, KD wygrał w OKC

11

Denver Nuggets są coraz bliżej najlepszej ósemki na Zachodzie, ale też LA Clippers nie przestają walczyć i cały czas trzymają się w grze o playoffy.

Kevin Durant wygrał w swoim kolejnym już powrocie do Oklahomy, wyrównując stan rywalizacji z Russellem Westbrookiem (2-2). LeBron James po raz drugi w ciągu dwóch tygodni pokonał najlepszą drużynę Wschodu, ale Toronto Raptors utrzymują swoją przewagę nad Boston Celtics, którzy przegrali w Milwaukee.

13 meczów rozegrano minionej nocy.

Toronto @ Cleveland 106:112 (DeRozan 19 – James 27)
Brooklyn @ Philadelphia 95:121 (Dinwiddie 16 – Redick 19)
Atlanta @ Miami 98:101 (Collins 19 – Dragić 22)
Orlando @ New York 97:73 (Hezonja 19 – Hardaway 16)
Charlotte @ Chicago 114:120 (Howard 23 – Markkanen 24)
Washington @ Houston 104:120 (Beal 27 – Harden 38)
Boston @ Milwaukee 102:106 (Brown 24 – Antetokounmpo 29)
Golden State @ Oklahoma City 111:107 (Durant 34 – Westbrook 44)
Portland @ Dallas 109:115 (Lillard 29 – Smith 18)
Indiana @ Denver 104:107 (Oladipo 25 – Jokić 30)
LA Lakers @ Utah 110:117 (Caldwell-Pope 28 – Rubio 31)
Sacramento @ Phoenix 94:97 (Bogdanović 22 – Jackson 28)
San Antonio @ LA Clippers 110:113 (Aldridge 35 – Harris 31)

* W pierwszej połowie Clippers przegrywali ze Spurs już 19 punktami, dogonili ich po przerwie, jednak na czwartą kwartę znowu wychodzi z dwucyfrową stratą. Ale wiedząc, że porażka może oznaczać dla nich koniec marzeń o playoffach, walczyli do samego końca. W czwartej kwarcie rzucili 41 punktów i po emocjonującym finiszu pokonali Spurs.

Lou Williams w czwartej kwarcie zdobył 15 ze swoich 22 punktów i miał też asystę przy kluczowej trójce Austina Riversa (18 punktów), która dała Clippers prowadzenie na 29 sekund przed końcem.

Patty Mills (17) chwilę wcześniej odpowiedział trójką na pull-upa Lou, ale w kolejnej akcji spudłował swojego jumpera i gospodarze rzutami wolnymi utrzymali przewagę.

Clippers mają teraz 1.5 meczu straty do ósemki. Spurs zrównali się bilansem z Jazz i spadli na piąte miejsce.

* Nikola Jokić miał 30 punktów, 7 asyst i 4 przechwyty, Willa Barton dołożył 26 punktów i 10 zbiórek, a Jamal Murray trafi swoją jedyną trójkę w ważnym momencie w końcówce spotkania i Nuggets pokonali Pacers, przedłużając swoją serię do trzech zwycięstw. Dzięki temu mają już tylko 0.5 meczu straty do ósmych Pelicans, a jeden mecz dzieli ich od Wolves, z którymi zagrają w kolejnym spotkaniu.